Aktualności

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

Szef polskiego rządu spotkał się z premierem Andrejem Babiszem w Karlowych Warach. Na wspólnej konferencji prasowej premier Morawiecki podkreślił, że Polska i Czechy mają coraz więcej wspólnego. 

Poinformował, że w czasie spotkania z premierem Czech rozmawiano m.in. na tematy gospodarcze, dotyczące infrastruktury, wymiany handlowej, a także migracji i uchodźców. 

–  Czechy są dla nas jednym z kluczowych partnerów. Nasze relacje na wielu polach są znakomite. Fundusz spójności, fundusze rolnicze i fundusze infrastrukturalne oraz kwestie migracji - jesteśmy w tych tematach zgodni –  mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z premierem Czech.

Podkreślił, że na ostatniej Radzie Europejskiej postawa premiera Czech pozwoliła wypracować zadowalające konkluzje. Dodał również, że Polska i Czechy współpracują w likwidowaniu karuzel VAT–owskich.

Z kolei Andrej Babisz stosunki z Polską nazwał „ponadstandardowymi”. Jego zdaniem, Europa zaczyna zmieniać podejście do migracji przejmując stopniowo poglądy państw Grupy Wyszehradzkiej. 

Po rozmowach premierów obu rządów odbyło się spotkanie Morawieckiego i Babisza z polskimi i czeskimi przedsiębiorcami.

 

powrót do góry

12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.
05.07.2018

Bolesław Piecha: Premier Morawiecki w PE przedstawił polski punkt widzenia nt. najważniejszych wyzwań stojących przed Europą

Premier Mateusz Morawiecki, w czasie debaty w Parlamencie Europejskim, przedstawił polski punkt widzenia nt. najważniejszych wyzwań stojących przed UE. Poruszył sprawy niezwykle istotne z punktu widzenia przyszłości Europy. Jednak w mojej ocenie, europosłów bardziej interesowały sprawy bieżące niż dyskusja o przyszłości UE – powiedział Bolesław Piecha w czasie wywiadu dla Radia TOK FM.