Aktualności

22.06.2018

BOLESŁAW PIECHA: REKOMENDUJĘ POPARCIE DLA ŁUKASZA DWORNIKA – KANDYDATA PiS NA PREZYDENTA MIASTA. TO DOBRA ZMIANA DLA RYBNIKA

W najbliższych wyborach samorządowych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości o fotel prezydenta Rybnika będzie się ubiegał obecny radny Łukasz Dwornik.
 
 – Decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta Rybnika determinuje mnie do urzeczywistniania realnych rozwiązań w naszym mieście. Ponieważ odnoszę wrażenie, że obecnie mamy tych rozwiązań dość sporo, problem jednak w tym, że w formie iluzorycznej. Natomiast ja, chciałbym się skupić na poprawie komfortu życia mieszkańców, m.in. na walce z niską emisją, a także na podniesieniu konkurencyjności naszego miasta. Chciałbym, żeby Rybnik mocniej zafunkcjonował na mapie regionu i zrobię wszystko by tak się stało – mówi Łukasz Dwornik.
 
Swojego poparcia kandydatowi PiS udzielił poseł Bolesław Piecha. – Łukasza Dwornika znam już prawie 20 lat. W tym czasie dał się poznać jako osoba wyjątkowo pracowita, sumienna, ale przy tym bardzo asertywna i gruntownie wykształcona. Rekomenduje go na prezydenta naszego miasta ponieważ uważam, że jest osobą, która ma konkretną wizję zmian i odwagę je zrealizować. Przez lata naszej współpracy stawiałem na jego niezawodne: kompetencje, rzetelność i zaangażowanie. Czas, by oba potencjały –  Łukasza Dwornika i naszego pięknego miasta – zaowocowały dobrą i mądrą zmianą dla mieszkańców Rybnik. Zmianą, której nasze miasto potrzebuje – komentuje poseł.
 
Zachęcam Państwa do lektury artykułu, który ukazał się na stronie internetowej Tygodnika Regionalnego „Nowiny” http://nowiny.rybnik.pl/artykul,46023,rybnik-kandydaci-pod-opieka-wielkich-politykow.html 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.