Aktualności

18.06.2018

Anna Zalewska: Bez edukacji nie ma przyszłości gospodarczej

Program polityki rodzinnej dotyczy dzieci oraz młodzieży uczących się do 20 roku życia. W przypadku edukacji dzieci i osób niepełnosprawnych – świadczenie przysługuje do 24 roku życia.

Jak podaje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, z dofinansowania skorzysta 4 miliony 600 tysięcy osób. Zainteresowani, składający wnioski w lipcu lub sierpniu, otrzymają wsparcie finansowe najszybciej
– do 30 września. Świadczenie dostarczone w późniejszym terminie, zostanie rozpatrzone po 2 miesiącach. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada, także drogą elektroniczną.

- Świadczenie ma przynieść ulgę wtedy, kiedy mocno kumulują się wydatki - powiedziała MRPiPS Elżbieta Rafalska w „Sygnałach Dnia” Radiowej Jedynki.

Minister ogłosiła również rozpoczęcie kampanii informacyjno-promocyjnej programu „Dobry Start”.

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.