Aktualności

16.06.2018

O epokowych zmianach dla polskich innowatorów i wynalazców – Mateusz Morawiecki uczestnikiem Kongresu Impact18

Trwająca od 12 do 13 czerwca, krakowska konferencja Impact’18 została poświęcona przyszłości gospodarczej, z uwzględnieniem cyfrowej rewolucji. W wydarzeniu wzięło udział blisko 6 tysięcy gości, 250 mówców, w tym przedstawiciele rządu.
Podczas konferencji Mateusz Morawiecki mówił m.in. o wartości, jaką dostrzega we współpracy między światem nauki a rozwojem gospodarczym.

Zdaniem premiera, nowoczesne systemy sieciowe takie, jak platformy innowacyjne, platformy rozwoju pozwalają stworzyć szczególną przestrzeń usług. Rozwój cyfryzacji oznacza więc udogodnienia dla obywateli. Z takich rozwiązań korzystają zaawansowane państwa, do których – jak stwierdził szef rządu – należy również Polska, która chce inwestować w rozwój nauki.

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.