Aktualności

06.06.2018

Czarodziej-przewodnik i pilne skrzaty na rybnickim rynku, czyli Dzień Dziecka w Krainie Bajki

1 czerwca na rybnickim rynku roztoczył się blask baśniowej magii. Wydarzenie pt.: „Prawa Dziecka w Unii Europejskiej. Spotkanie z Bolesławem Piechą” zorganizowane przez posła do PE Bolesława Piechę, wraz z grupą parlamentarną EKR, zachęciło wielu mieszkańców Rybnika do tego,
by wraz ze swoimi dziećmi uczcić ich święto w bajkowym stylu.

Uczestników wydarzenia powitał osobiście poseł do PE Bolesław Piecha, który zwrócił szczególną uwagę na tematykę spotkania – Prawa Dziecka w Unii Europejskiej. Przemówienie pana posła inspirowane było m.in. słowami Janusza Korczaka „Nie ma dzieci – są ludzie”. Wydarzenie przypomniało mieszkańcom o podstawowych prawach każdego dziecka: do życia, miłości oraz rozwoju. Witający uczestników Bolesław Piecha złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim zgromadzonym dzieciom.

Przygotowane atrakcje: malowanie buzi w bajkowe motywy, konkursy z nagrodami spotkały się z ogromną aprobatą mieszkańców. Nawet burza na szczęście krótkotrwała, nie była w stanie przerwać świetnej zabawy! Na wydarzeniu nie zabrakło czarodzieja-przewodnika, który rozdawał słodkie podarunki i zapewniał wspaniałą rozrywkę przybyłym maluchom. Bajeczną całość dopełniły kolejne słodkości w postaci waty cukrowej i lodów.

Tegoroczny Dzień Dziecka w Rybniku, który wraz z grupą EKR miałem przyjemność organizować, był świetną okazją do przypomnienia o tym, co gwarantuje najmłodszym z nas Konwencja o Prawach Dziecka. Myślę, że pomimo bajkowej scenerii, tego dnia na moment odeszliśmy od podziału na dzieci i dorosłych. Staliśmy się po prostu grupą ludzi, w której każdemu przysługuje niezachwiane prawo do godnego, dobrego życia. Chciałbym, abyśmy pamiętali o tym nie tylko podczas Dnia Dziecka..”
– podsumowuje poseł do PE  Bolesław Piecha.
powrót do góry

01.06.2018

ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO: „ZABYTKI Z LISTY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA KULTURY UNESCO – WSPÓLNA SPUŚCIZNA EUROPY”

W poniedziałek, 28 maja, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zabytki z Listy Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO – wspólna spuścizna Europy”. Wydarzenie zorganizowało Liceum Plastyczne w Raciborzu. Konkurs odbył się pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy oraz Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego, we współpracy z Fundacją Ofki Raciborskiej.
22.05.2018

Bieg POLAKA MAŁEGO po wiedzę z historii Armii Krajowej

25 maja (piątek), w Raciborzu odbędzie się pierwsza edycja „Biegu POLAKA MAŁEGO”. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę wiodącą spod Zakładu Poprawczego w kierunku wałów wzdłuż kanału Ulgi. W zawodach weźmie udział 100 dzieci, podzielonych według wieku i planowanego dystansu. Wydarzenie łączy bieg terenowy ze sprawdzeniem podstawowej wiedzy z zakresu historii Armii Krajowej. Wśród zgłoszonych dzieci rozlosowana zostanie nagroda główna ufundowana przez Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechę.
22.05.2018

Z BAJKAMI ZA PAN BRAT – DZIEŃ DZIECKA W RYBNIKU

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami... chwileczkę! A może wcale nie tak daleko? Aby wkroczyć do Krainy Baśni wystarczy pojawić się 1 czerwca na rybnickim Rynku. Wtedy też odbędzie się wydarzenie „PRAWA DZIECKA W UNII EUROPEJSKIEJ. SPOTKANIE Z BOLESŁAWEM PIECHĄ“.