Aktualności

22.05.2018

Bieg POLAKA MAŁEGO po wiedzę z historii Armii Krajowej

Celem wydarzenia jest zaangażowanie uczniów w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Razem z uczestnikami biegu będziemy promować tradycje, etos oraz dorobek Armii Krajowej. Zawodnicy sprawdzą swoją wiedzą z zakresu Armii Krajowej, a także działalności cichociemnych, których Dr Adam Buława, dyrektor Muzeum Wojska Polskiego nazwał „elitą polskiej dywersji i konspiracji antyhitlerowskiej”.

Wspomnienia licznych walk o trwałość i niepodległość państwa polskiego uzupełni sportowa rywalizacja. Ochotnicy biorący udział w „Biegu POLAKA MAŁEGO” zmierzą się z przeszkodami błotnymi, linowymi, pianowymi. Zawodnicy w wieku 4-7 lat pokonają dystans 400 metrów, grupa 8-12 lat – spróbuje swoich sił w biegu na 1200 metrów. Trasa będzie zabezpieczona przez straż pożarną.

Zdobywcy I, II, III miejsca otrzymają pamiątkowe puchary ufundowane przez prezydenta miasta Racibórz. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe.

Organizatorami biegu są: Szkoła Podstawowa nr 16 w Raciborzu, Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK, Prezydent Miasta Raciborza, Stowarzyszenie Operatorów Służb Mundurowych, Fundacja Sprzymierzeni z GROM. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Bolesław Piecha, Poseł do Parlamentu Europejskiego

powrót do góry

06.06.2018

Czarodziej-przewodnik i pilne skrzaty na rybnickim rynku, czyli Dzień Dziecka w Krainie Bajki

Stoisko z bajecznie dużą watą cukrową, przepyszne lody przygotowane na cześć znanych, animowanych postaci: Przysmak Misia Uszatka, Pocałunek Śnieżki…magiczne sztuczki, konkursy z nagrodami, a do tego fotobudka oraz szafa wspomnień – tak wspólnie z inicjatorem wydarzenia – posłem PE Bolesławem Piechą świętowaliśmy Dzień Dziecka w Rybniku.
01.06.2018

ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO: „ZABYTKI Z LISTY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA KULTURY UNESCO – WSPÓLNA SPUŚCIZNA EUROPY”

W poniedziałek, 28 maja, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zabytki z Listy Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO – wspólna spuścizna Europy”. Wydarzenie zorganizowało Liceum Plastyczne w Raciborzu. Konkurs odbył się pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy oraz Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego, we współpracy z Fundacją Ofki Raciborskiej.
22.05.2018

Z BAJKAMI ZA PAN BRAT – DZIEŃ DZIECKA W RYBNIKU

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami... chwileczkę! A może wcale nie tak daleko? Aby wkroczyć do Krainy Baśni wystarczy pojawić się 1 czerwca na rybnickim Rynku. Wtedy też odbędzie się wydarzenie „PRAWA DZIECKA W UNII EUROPEJSKIEJ. SPOTKANIE Z BOLESŁAWEM PIECHĄ“.