Aktualności

22.05.2018

Z BAJKAMI ZA PAN BRAT – DZIEŃ DZIECKA W RYBNIKU

Gdy  zegary na  wieży  Bazyliki  św. Antoniego  wybiją  13.00, płyta  rybnickiego  Rynku  rozbłyśnie  tysiącem  barw  i  dźwięków.  Wszystko  to  za  sprawą czarodzieja oraz  jego  pilnych  skrzatów,  którzy wprowadzą dzieci  i  dorosłych w  baśniowe,  pełne  przygód światy. 
Najmłodszych uczestników  wydarzenia  czekają  wyjątkowe cuda  i  dziwy.  Wśród wielu atrakcji  m.in. stoisko z  bajecznie dużą  watą  cukrową  i  lodami,  konkursy z  atrakcyjnymi nagrodami,  magiczne  sztuczki,  malowanie  buzi w  bajkowe  motywy,  fotobudka  oraz  szafa  wspomnień. 
Zabawa  potrwa  do  16.00.

1 czerwca jest dniem wyjątkowym. Organizatorzy wydarzenia - Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha wraz z Grupą Parlamentarną EKR postanowili wykorzystać tę okoliczność, aby przypomnieć temat praw dziecka w Unii Europejskiej.

Podstawowe prawo każdego dziecka to prawo do życia, miłości i rozwoju. Wiadomo, że za tym prawem kryje się o wiele więcej niż widać na pierwszy rzut oka. Ale to dobry wstęp dla wszystkiego, co dzieciom gwarantuje Konwencja o Prawach Dziecka. Na podstawie tego dokumentu zobowiązaliśmy się do uznania dobra tych najmłodszych członków naszej społeczności, za cel najwyższy.

Janusz Korczak któregoś dnia powiedział: „nie ma dzieci - są ludzie”.
I nie ma nic prostszego, niż zgodzić się z tym zdaniem. „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały...“. A każdy z dorosłych, niezależnie od tego czy pamięta, czy już nie – również był dzieckiem.

Najważniejszym wyzwaniem dla organizatorów wydarzenia, jest przypomnieć rybniczanom o tej prostej prawdzie.
Rybnicki rynek w Dniu Dziecka pozwoli przenieść się wszystkim dzieciom i dorosłym w bajkowy świat, w którym zarówno jedni i drudzy będą mogli odkryć magię niepohamowanej radości i wspomnień najpiękniejszych chwil.

Wydarzenie organizowane przez Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechę wraz z Grupę Parlamentarną EKR.

Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca na rynku w Rybniku, początek przewidziano na godzinę 13.00.
Śledź wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/598782143825158/

powrót do góry

06.06.2018

Czarodziej-przewodnik i pilne skrzaty na rybnickim rynku, czyli Dzień Dziecka w Krainie Bajki

Stoisko z bajecznie dużą watą cukrową, przepyszne lody przygotowane na cześć znanych, animowanych postaci: Przysmak Misia Uszatka, Pocałunek Śnieżki…magiczne sztuczki, konkursy z nagrodami, a do tego fotobudka oraz szafa wspomnień – tak wspólnie z inicjatorem wydarzenia – posłem PE Bolesławem Piechą świętowaliśmy Dzień Dziecka w Rybniku.
01.06.2018

ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO: „ZABYTKI Z LISTY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA KULTURY UNESCO – WSPÓLNA SPUŚCIZNA EUROPY”

W poniedziałek, 28 maja, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zabytki z Listy Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO – wspólna spuścizna Europy”. Wydarzenie zorganizowało Liceum Plastyczne w Raciborzu. Konkurs odbył się pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy oraz Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego, we współpracy z Fundacją Ofki Raciborskiej.
22.05.2018

Bieg POLAKA MAŁEGO po wiedzę z historii Armii Krajowej

25 maja (piątek), w Raciborzu odbędzie się pierwsza edycja „Biegu POLAKA MAŁEGO”. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę wiodącą spod Zakładu Poprawczego w kierunku wałów wzdłuż kanału Ulgi. W zawodach weźmie udział 100 dzieci, podzielonych według wieku i planowanego dystansu. Wydarzenie łączy bieg terenowy ze sprawdzeniem podstawowej wiedzy z zakresu historii Armii Krajowej. Wśród zgłoszonych dzieci rozlosowana zostanie nagroda główna ufundowana przez Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechę.