Aktualności

18.04.2018

SZPITAL MIEJSKI W ZABRZU OTRZYMA DOFINANSOWANIE: POWSTANIE ODDZIAŁ RATUNKOWY I LĄDOWISKO DLA ŚMIGŁOWCÓW

Dzięki blisko 8,5 mln złotych z funduszy europejskich pacjenci Szpitala Miejskiego w Zabrzu otrzymają dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego.

Już wkrótce na terenie placówki rozpocznie się budowa szpitalnego oddziału ratunkowego oraz lądowiska dla śmigłowców. Prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu, dr n. med. Mariusz Kazimierz Wójtowicz Wójtowicz podkreślił, że jest to wyjątkowy i ważny projekt dla całego regionu śląskiego, gdzie brakuje takich jednostek.

Dotychczas w Programie Infrastruktura i Środowisko podpisano łącznie 141 umów o dofinansowanie na wsparcie istniejących SOR (ich wartość to ponad 500 mln złotych). Środki unijne przeznaczane są także na budowę nowych SOR, tak jak ma to miejsce w przypadku Szpitala Miejskiego w Zabrzu, i jest to niemal 95 mln złotych.
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.