Aktualności

16.04.2018

„NIE DZIAŁAMY DLA SIEBIE, ALE DLA POLAKÓW” – KONGRES PIS W WARSZAWIE

„Zaczynamy dziś wielką drogę po Polsce, by kontynuować rozmowę z Polakami. Trzeba nieustannie pracować, bo Dobra Zmiana wymaga ciągłego działania” – oświadczył Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniego kongresu partii rządzącej w Warszawie.

Podczas wydarzenia głos zabrał również Premier Mateusz Morawiecki, który przedstawił pięć propozycji dla Polski: Dobry Start, Obniżka CIT do 9%, Program Dostępność+, Mała firma – mały ZUS oraz Drogi lokalne. Dodał, że celem podróży po Polsce i spotkań z mieszkańcami, jest wysłuchanie Polaków, by jak najlepiej odpowiedzieć na ich potrzeby. „Nasi poprzednicy mają tylko jeden program: anty-PiS, a nasz program nazywa się Polska, i to Polska równych szans. Pokazaliśmy, że można zupełnie inaczej prowadzić politykę społeczną i gospodarczą. Nasz obóz jest po to, aby dawać społeczeństwu bezpieczeństwo” – oznajmił.

Wystąpienie Wicepremier Beaty Szydło rozpoczęło się od podsumowania dotychczasowych osiągnięć. Wicepremier wspomniała m.in. o rezultatach Programu 500+. Opowiedziała również o nowościach, jakie planuje wprowadzić polski rząd w zakresie polityki rodzinnej: „Godne życie dla polskich rodzin to coś, co wspólnie osiągnęliśmy. Dzieci i rodzina są fundamentem Polski i naszą przyszłością. Dlatego chcemy wprowadzić udogodnienia dla młodych mam. Wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży oraz emeryturę dla kobiet, które nie pracowały zawodowo, a wychowały minimum 4 dzieci” – powiedziała.  

Materiały video z wystąpień dostępne są na stronach:

Premier Mateusz Morawiecki: https://youtu.be/yQD1d0gVPXc
Wicepremier Beata Szydło: https://video.wp.pl/i,wicepremier-beata-szydlo-o-nowych-projektach-socjalnych,mid,2018217,cid,2303868,klip.html?ticaid=11b1e9
Prezes PiS Jarosław Kaczyński: https://youtu.be/3OzRezCGLIE
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.