Aktualności

16.04.2018

„NIE DZIAŁAMY DLA SIEBIE, ALE DLA POLAKÓW” – KONGRES PIS W WARSZAWIE

„Zaczynamy dziś wielką drogę po Polsce, by kontynuować rozmowę z Polakami. Trzeba nieustannie pracować, bo Dobra Zmiana wymaga ciągłego działania” – oświadczył Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniego kongresu partii rządzącej w Warszawie.

Podczas wydarzenia głos zabrał również Premier Mateusz Morawiecki, który przedstawił pięć propozycji dla Polski: Dobry Start, Obniżka CIT do 9%, Program Dostępność+, Mała firma – mały ZUS oraz Drogi lokalne. Dodał, że celem podróży po Polsce i spotkań z mieszkańcami, jest wysłuchanie Polaków, by jak najlepiej odpowiedzieć na ich potrzeby. „Nasi poprzednicy mają tylko jeden program: anty-PiS, a nasz program nazywa się Polska, i to Polska równych szans. Pokazaliśmy, że można zupełnie inaczej prowadzić politykę społeczną i gospodarczą. Nasz obóz jest po to, aby dawać społeczeństwu bezpieczeństwo” – oznajmił.

Wystąpienie Wicepremier Beaty Szydło rozpoczęło się od podsumowania dotychczasowych osiągnięć. Wicepremier wspomniała m.in. o rezultatach Programu 500+. Opowiedziała również o nowościach, jakie planuje wprowadzić polski rząd w zakresie polityki rodzinnej: „Godne życie dla polskich rodzin to coś, co wspólnie osiągnęliśmy. Dzieci i rodzina są fundamentem Polski i naszą przyszłością. Dlatego chcemy wprowadzić udogodnienia dla młodych mam. Wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży oraz emeryturę dla kobiet, które nie pracowały zawodowo, a wychowały minimum 4 dzieci” – powiedziała.  

Materiały video z wystąpień dostępne są na stronach:

Premier Mateusz Morawiecki: https://youtu.be/yQD1d0gVPXc
Wicepremier Beata Szydło: https://video.wp.pl/i,wicepremier-beata-szydlo-o-nowych-projektach-socjalnych,mid,2018217,cid,2303868,klip.html?ticaid=11b1e9
Prezes PiS Jarosław Kaczyński: https://youtu.be/3OzRezCGLIE
 

powrót do góry

18.05.2018

Historia szpitala w Orzepowicach – wspomnienia pierwszych pracowników

Szpital budowano blisko 25 lat. Przenoszenie oddziałów rozproszonych po całym mieście do złudzenia przypominało akcję ewakuacyjną, wspieraną przez policję, straż pożarną i miejską. Mówiono, że szpital powstał na potrzeby wojska. O tym, jak wyglądały początki szpitala w Rybniku, opowiadają m.in. Tomasz Zejer – ordynator oddziału ortopedii oraz Bolesław Piecha – pierwszy dyrektor szpitala.
17.05.2018

Kopalnia Zofiówka: Ekstremalna akcja ratownicza dobiegła końca

"Po jedenastu dobach akcji ratowniczej prowadzonej w ekstremalnie trudnych warunkach, dzisiejsze nocy zastępom ratowników udało się zidentyfikować i przetransportować na górę ciało ostatniego zaginionego górnika. To ogromna tragedia dla nas wszystkich; tragedia, która pochłonęła życie pięciu górników" - powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Daniel Ozon prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
15.05.2018

RENTA SOCJALNA BĘDZIE WYŻSZA – SEJM WPROWADZA NOWĄ USTAWĘ

Wraz z początkiem września zmieni się wartość renty socjalnej. Kwota 865,03 zł urośnie do 1029,80 zł. Wprowadzona przez Sejm nowelizacja to odpowiedź na protesty rodziców oraz opiekunów osób niepełnosprawnych, trwające od 18 kwietnia b.r.