Aktualności

04.04.2018

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Rusza trzecia edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Liceum Plastyczne w Raciborzu. Tym razem motywem przewodnim będą „Zabytki z Listy Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO – wspólna spuścizna Europy”. Konkurs odbywa się pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy oraz Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego, we współpracy z Fundacją Ofki Raciborskiej.

Udział w konkursie jest bezpłatny i mogą w nim brać udział uczniowie klas gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego. Każda plansza powinna zawierać jeden lub kilka zabytków, które zostaną przedstawione w formie plastycznej i opatrzone najważniejszymi informacjami (np. co to za obiekt, gdzie się znajduje, od kiedy znajduje się na liście UNESCO itp.).

Laureatom – autorom, którzy zdobędą trzy pierwsze miejsca w konkursie, zostaną przyznane dyplomy oraz nagrody w postaci wycieczki do Strasburga, gdzie zwiedzane będą najważniejsze instytucje unijne. Prace laureatów oraz wybrane prace plastyczne wezmą udział w wystawie pokonkursowej.

Celem Konkursu jest rozbudzenie wyobraźni artystycznej i zachęcenie młodzieży z powiatu raciborskiego do aktywności plastycznej poprzez zainteresowanie dziedzictwem kulturowym Europy, ochroną zabytków, działalnością UNESCO, a także historią i kulturą krajów należących do Unii Europejskiej.

Szczegóły i regulamin konkursu znajdują się na stronie: http://zso1raciborz.pl/zapraszamy-do-udzialu-w-powiatowym-konkursie-plastycznym/

 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.