Aktualności

29.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA: KOMPROMIS JEST ISTOTĄ POLITYKI

W miniony wtorek Poseł PiS Bolesław Piecha był gościem audycji Popołudnie Radia TOK FM. Polityk wystąpił jako przedstawiciel trzeciej siły w Parlamencie Europejskim – Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Tematy poruszone w studiu radiowym Parlamentu Europejskiego w Brukseli przez prowadzącego Macieja Zakrockiego dotyczyły przede wszystkim tego, na ile Polska oddala się od strefy euro i czy spadnie napięcie pomiędzy polskim rządem a Komisją Europejską.
Zdaniem Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy wysoce niewskazane jest tworzenie silnych napięć pomiędzy państwami członkowskimi a Polską: „Kompromis jest rzeczą trudną dla każdego, bo budzi zawsze pewne rozgoryczenie, że to nie jest wszystko, czego byśmy oczekiwali. Ale sądzę, że kompromis jest istotą polityki i polityka wewnętrzna Polski musi się do tego dostosować – powiedział.

Europoseł Bolesław Piecha zapytany został również między innymi o wizję Unii Europejskiej, której orędownikami są członkowie Grupy EKR. „Statut Grupy EKR widzi Unię Europejską nie jako stany zjednoczone państw europejskich, tylko jako wspólnotę interesów. Jednocześnie podkreśla różnorodność i pewną suwerenność państw (…) W traktatach unijnych zawarliśmy zrzeczenie się z określonych poziomów suwerenności. Dzisiaj to jest prawdą. 70 procent prawa, bardzo ważnego prawa, dotyczącego regulacji, norm, wzajemnych relacji jest regulowane tutaj w Brukseli (…) Chcemy jednak żeby suwerenne rozwiązania, suwerenne programy były na poziomie krajowym. UE powinna stawiać pewne ramy ogólne” – podsumował.

Oprócz Bolesława Piechy w audycji głos zabrali również: Bogusław Liberadzki, Tadeusz Zwiefka.

Nagranie dostępne jest na stronie: http://audycje.tokfm.pl/podcast/Czy-Polska-oddala-sie-od-strefy-euro-i-czy-spadnie-napiecie-pomiedzy-polskim-rzadem-a-KE/60649
 

powrót do góry

23.04.2018

DENTOBUSY – I CO JESZCZE? USTAWA O OPIECE ZDROWOTNEJ NAD UCZNIAMI

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło prace nad przygotowaniem ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Już wkrótce polskie szkoły będą mogły liczyć na zdecydowanie lepsze warunki organizacyjne do realizacji opieki zdrowotnej. Jakie jeszcze zmiany, oprócz zapowiadanych od dawna dentobusów, wprowadzi polski resort zdrowia?
23.04.2018

PE: „ZBYT WIELU RODZICÓW UCHYLA SIĘ OD SZCZEPIEŃ, A WIELE CHORÓB ZAKAŹNYCH POWRACA NA NOWO”

Trzykrotnie więcej przypadków zachorowań na odrę w skali roku – alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują konsekwencje coraz powszechniejszej praktyki uchylania się od obowiązku szczepień. Zaniepokojeni sytuacją europosłowie wzywają m.in. do walki z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w sieci.
18.04.2018

SZPITAL MIEJSKI W ZABRZU OTRZYMA DOFINANSOWANIE: POWSTANIE ODDZIAŁ RATUNKOWY I LĄDOWISKO DLA ŚMIGŁOWCÓW

Dzięki blisko 8,5 mln złotych z funduszy europejskich pacjenci Szpitala Miejskiego w Zabrzu otrzymają dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego.