Aktualności

29.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA: KOMPROMIS JEST ISTOTĄ POLITYKI

W miniony wtorek Poseł PiS Bolesław Piecha był gościem audycji Popołudnie Radia TOK FM. Polityk wystąpił jako przedstawiciel trzeciej siły w Parlamencie Europejskim – Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Tematy poruszone w studiu radiowym Parlamentu Europejskiego w Brukseli przez prowadzącego Macieja Zakrockiego dotyczyły przede wszystkim tego, na ile Polska oddala się od strefy euro i czy spadnie napięcie pomiędzy polskim rządem a Komisją Europejską.
Zdaniem Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy wysoce niewskazane jest tworzenie silnych napięć pomiędzy państwami członkowskimi a Polską: „Kompromis jest rzeczą trudną dla każdego, bo budzi zawsze pewne rozgoryczenie, że to nie jest wszystko, czego byśmy oczekiwali. Ale sądzę, że kompromis jest istotą polityki i polityka wewnętrzna Polski musi się do tego dostosować – powiedział.

Europoseł Bolesław Piecha zapytany został również między innymi o wizję Unii Europejskiej, której orędownikami są członkowie Grupy EKR. „Statut Grupy EKR widzi Unię Europejską nie jako stany zjednoczone państw europejskich, tylko jako wspólnotę interesów. Jednocześnie podkreśla różnorodność i pewną suwerenność państw (…) W traktatach unijnych zawarliśmy zrzeczenie się z określonych poziomów suwerenności. Dzisiaj to jest prawdą. 70 procent prawa, bardzo ważnego prawa, dotyczącego regulacji, norm, wzajemnych relacji jest regulowane tutaj w Brukseli (…) Chcemy jednak żeby suwerenne rozwiązania, suwerenne programy były na poziomie krajowym. UE powinna stawiać pewne ramy ogólne” – podsumował.

Oprócz Bolesława Piechy w audycji głos zabrali również: Bogusław Liberadzki, Tadeusz Zwiefka.

Nagranie dostępne jest na stronie: http://audycje.tokfm.pl/podcast/Czy-Polska-oddala-sie-od-strefy-euro-i-czy-spadnie-napiecie-pomiedzy-polskim-rzadem-a-KE/60649
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.