Aktualności

22.03.2018

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21 marca już po raz trzynasty odbyły się obchody Światowego Dnia Zespołu Downa (ang. World Down Syndrome Day). W wydarzeniach zainicjowanych przez Parlament Europejski udział wziął Poseł PiS Bolesław Piecha.

Symbolem solidarności wobec osób z trzecim chromosomem w 21 parze okazały się kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki, które chętnie założyli i prezentowali wszyscy uczestnicy obchodów. „To wyraz naszej troski o prawo osób dotkniętych Zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji” – skomentował Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha.
 

powrót do góry

23.04.2018

DENTOBUSY – I CO JESZCZE? USTAWA O OPIECE ZDROWOTNEJ NAD UCZNIAMI

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło prace nad przygotowaniem ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Już wkrótce polskie szkoły będą mogły liczyć na zdecydowanie lepsze warunki organizacyjne do realizacji opieki zdrowotnej. Jakie jeszcze zmiany, oprócz zapowiadanych od dawna dentobusów, wprowadzi polski resort zdrowia?
23.04.2018

PE: „ZBYT WIELU RODZICÓW UCHYLA SIĘ OD SZCZEPIEŃ, A WIELE CHORÓB ZAKAŹNYCH POWRACA NA NOWO”

Trzykrotnie więcej przypadków zachorowań na odrę w skali roku – alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują konsekwencje coraz powszechniejszej praktyki uchylania się od obowiązku szczepień. Zaniepokojeni sytuacją europosłowie wzywają m.in. do walki z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w sieci.
18.04.2018

SZPITAL MIEJSKI W ZABRZU OTRZYMA DOFINANSOWANIE: POWSTANIE ODDZIAŁ RATUNKOWY I LĄDOWISKO DLA ŚMIGŁOWCÓW

Dzięki blisko 8,5 mln złotych z funduszy europejskich pacjenci Szpitala Miejskiego w Zabrzu otrzymają dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego.