Aktualności

22.03.2018

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21 marca już po raz trzynasty odbyły się obchody Światowego Dnia Zespołu Downa (ang. World Down Syndrome Day). W wydarzeniach zainicjowanych przez Parlament Europejski udział wziął Poseł PiS Bolesław Piecha.

Symbolem solidarności wobec osób z trzecim chromosomem w 21 parze okazały się kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki, które chętnie założyli i prezentowali wszyscy uczestnicy obchodów. „To wyraz naszej troski o prawo osób dotkniętych Zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji” – skomentował Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha.
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.