Aktualności

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha w rozmowie z redaktorem Marcinem Zasadą odpowiedział na wiele ważnych pytań z zakresu praworządności w Polsce, reputacji polskiego rządu na arenie międzynarodowej, wizji rozwoju Europy i wpływu decyzji Parlamentu Europejskiego na codzienne życie Polaków.

Zdaniem Posła Bolesława Piechy polski rząd powinien mieć więcej cierpliwości w tłumaczeniu określonych spraw i przygotowywaniu aktów prawnych. Najsłuszniejsza jego zdaniem jest taktyka ostrożnych kroków oraz konsultacji, zwłaszcza w tak drażliwych tematach jak np. działania społeczne.

Polityk opowiedział również o roli burzliwych dyskusji, jakie trwają w Parlamencie Europejskim, a które dotyczą wizji przyszłego kształtu Europy: „Polska jest w tym fermencie i, stety albo niestety, wpisuje się w ten scenariusz, bo jest jednym z największych, najbardziej dynamicznie rozwijających się krajów europejskich i stawia wiele pytań o suwerenną przebudowę własnej polityki wewnętrznej” – stwierdził.

Poseł Bolesław Piecha określił również swoją rolę, jaką pełni w Parlamencie Europejskim: „Moim zadaniem jest nie tylko współtworzyć prawo, bo to nie jest łatwe w grupie 28 państw, ale również próbować wysyłać sygnały do Polski, żeby to prawo naszym obywatelom dokładnie wytłumaczyć, bo inaczej robimy wielkie oczy i mówimy co znowu ta Europa wymyśliła, a nie wszystkie pomysły europejskie są złe” – powiedział.

Zapytany o swoje osobiste plany na przyszłość stwierdził, że choć zamierza wycofać się ze sceny politycznej, nadal będzie udzielać się społecznie:
„Mam wiele różnych zajęć, wspierających różne eventy, zdarzenia, fundacje, stowarzyszenia, przeprowadzanych w polu wykluczenia. Tam potrzeba nie tylko pieniędzy, ale trzeba wsparcia, może i trochę doświadczenia, a ja przez te swoje lata tego doświadczenia, również z tej zdrowej strony, bez tego blichtru, zebrałem” – podsumował.

Rozmowa z Posłem Bolesławem Piechą znajduje się na stronie: https://www.youtube.com/watch?time_continue=634&v=cBYLp5tXwyk
 

powrót do góry

23.04.2018

DENTOBUSY – I CO JESZCZE? USTAWA O OPIECE ZDROWOTNEJ NAD UCZNIAMI

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło prace nad przygotowaniem ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Już wkrótce polskie szkoły będą mogły liczyć na zdecydowanie lepsze warunki organizacyjne do realizacji opieki zdrowotnej. Jakie jeszcze zmiany, oprócz zapowiadanych od dawna dentobusów, wprowadzi polski resort zdrowia?
23.04.2018

PE: „ZBYT WIELU RODZICÓW UCHYLA SIĘ OD SZCZEPIEŃ, A WIELE CHORÓB ZAKAŹNYCH POWRACA NA NOWO”

Trzykrotnie więcej przypadków zachorowań na odrę w skali roku – alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują konsekwencje coraz powszechniejszej praktyki uchylania się od obowiązku szczepień. Zaniepokojeni sytuacją europosłowie wzywają m.in. do walki z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w sieci.
18.04.2018

SZPITAL MIEJSKI W ZABRZU OTRZYMA DOFINANSOWANIE: POWSTANIE ODDZIAŁ RATUNKOWY I LĄDOWISKO DLA ŚMIGŁOWCÓW

Dzięki blisko 8,5 mln złotych z funduszy europejskich pacjenci Szpitala Miejskiego w Zabrzu otrzymają dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego.