Aktualności

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha w rozmowie z redaktorem Marcinem Zasadą odpowiedział na wiele ważnych pytań z zakresu praworządności w Polsce, reputacji polskiego rządu na arenie międzynarodowej, wizji rozwoju Europy i wpływu decyzji Parlamentu Europejskiego na codzienne życie Polaków.

Zdaniem Posła Bolesława Piechy polski rząd powinien mieć więcej cierpliwości w tłumaczeniu określonych spraw i przygotowywaniu aktów prawnych. Najsłuszniejsza jego zdaniem jest taktyka ostrożnych kroków oraz konsultacji, zwłaszcza w tak drażliwych tematach jak np. działania społeczne.

Polityk opowiedział również o roli burzliwych dyskusji, jakie trwają w Parlamencie Europejskim, a które dotyczą wizji przyszłego kształtu Europy: „Polska jest w tym fermencie i, stety albo niestety, wpisuje się w ten scenariusz, bo jest jednym z największych, najbardziej dynamicznie rozwijających się krajów europejskich i stawia wiele pytań o suwerenną przebudowę własnej polityki wewnętrznej” – stwierdził.

Poseł Bolesław Piecha określił również swoją rolę, jaką pełni w Parlamencie Europejskim: „Moim zadaniem jest nie tylko współtworzyć prawo, bo to nie jest łatwe w grupie 28 państw, ale również próbować wysyłać sygnały do Polski, żeby to prawo naszym obywatelom dokładnie wytłumaczyć, bo inaczej robimy wielkie oczy i mówimy co znowu ta Europa wymyśliła, a nie wszystkie pomysły europejskie są złe” – powiedział.

Zapytany o swoje osobiste plany na przyszłość stwierdził, że choć zamierza wycofać się ze sceny politycznej, nadal będzie udzielać się społecznie:
„Mam wiele różnych zajęć, wspierających różne eventy, zdarzenia, fundacje, stowarzyszenia, przeprowadzanych w polu wykluczenia. Tam potrzeba nie tylko pieniędzy, ale trzeba wsparcia, może i trochę doświadczenia, a ja przez te swoje lata tego doświadczenia, również z tej zdrowej strony, bez tego blichtru, zebrałem” – podsumował.

Rozmowa z Posłem Bolesławem Piechą znajduje się na stronie: https://www.youtube.com/watch?time_continue=634&v=cBYLp5tXwyk
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.