Aktualności

14.03.2018

MARCOWA SESJA PLENARNA: BUDŻET UNIJNY, BREXIT I OPODATKOWANIE PRZEDSIĘBIORSTW

Podczas marcowej sesji plenarnej w Strasburgu posłowie Parlamentu Europejskiego ustalą priorytety w wieloletnim budżecie UE, określą stanowisko wobec stosunków UE-UK po Brexicie oraz podejmą nowe decyzje związane z opodatkowaniem przedsiębiorstw. Początek obrad w środę, 14 marca.

Marcowe obrady w Strasburgu zainauguruje debata dotycząca przyszłości Europy. Tego samego dnia posłowie przyjmą w rezolucji stanowisko Parlamentu Europejskiego w sprawie przyszłych stosunków między Unią Europejską a Wielką Brytanią, jak również rezolucję w sprawie wieloletniego budżetu UE po 2020 roku. Posłowie domagają się między innymi zwiększenia środków na badania naukowe, wsparcie dla młodych ludzi i małych firm.

Również w środę na forum Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata dotycząca reakcji UE na wprowadzenie przez Stany Zjednoczone ceł na import stali i aluminium. Posłowie z komisarz ds. handlu Cecilią Malmström na czele dyskutować będą o konsekwencjach decyzji USA wobec europejskiej gospodarki.

W czwartek, 15 marca Parlament Europejski opowie się za gruntownym przeglądem systemu opodatkowania przedsiębiorstw w UE celem zapobiegania przenoszeniu podstawy opodatkowania firm w miejsca o niskich podatkach.

Tego samego dnia posłowie wezwą również reżim syryjski i jego sojuszników do zaprzestania walk w regionie Ghouta oraz do udzielenia pomocy humanitarnej.
 

powrót do góry

23.04.2018

DENTOBUSY – I CO JESZCZE? USTAWA O OPIECE ZDROWOTNEJ NAD UCZNIAMI

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło prace nad przygotowaniem ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Już wkrótce polskie szkoły będą mogły liczyć na zdecydowanie lepsze warunki organizacyjne do realizacji opieki zdrowotnej. Jakie jeszcze zmiany, oprócz zapowiadanych od dawna dentobusów, wprowadzi polski resort zdrowia?
23.04.2018

PE: „ZBYT WIELU RODZICÓW UCHYLA SIĘ OD SZCZEPIEŃ, A WIELE CHORÓB ZAKAŹNYCH POWRACA NA NOWO”

Trzykrotnie więcej przypadków zachorowań na odrę w skali roku – alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują konsekwencje coraz powszechniejszej praktyki uchylania się od obowiązku szczepień. Zaniepokojeni sytuacją europosłowie wzywają m.in. do walki z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w sieci.
18.04.2018

SZPITAL MIEJSKI W ZABRZU OTRZYMA DOFINANSOWANIE: POWSTANIE ODDZIAŁ RATUNKOWY I LĄDOWISKO DLA ŚMIGŁOWCÓW

Dzięki blisko 8,5 mln złotych z funduszy europejskich pacjenci Szpitala Miejskiego w Zabrzu otrzymają dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego.