Aktualności

14.03.2018

MARCOWA SESJA PLENARNA: BUDŻET UNIJNY, BREXIT I OPODATKOWANIE PRZEDSIĘBIORSTW

Podczas marcowej sesji plenarnej w Strasburgu posłowie Parlamentu Europejskiego ustalą priorytety w wieloletnim budżecie UE, określą stanowisko wobec stosunków UE-UK po Brexicie oraz podejmą nowe decyzje związane z opodatkowaniem przedsiębiorstw. Początek obrad w środę, 14 marca.

Marcowe obrady w Strasburgu zainauguruje debata dotycząca przyszłości Europy. Tego samego dnia posłowie przyjmą w rezolucji stanowisko Parlamentu Europejskiego w sprawie przyszłych stosunków między Unią Europejską a Wielką Brytanią, jak również rezolucję w sprawie wieloletniego budżetu UE po 2020 roku. Posłowie domagają się między innymi zwiększenia środków na badania naukowe, wsparcie dla młodych ludzi i małych firm.

Również w środę na forum Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata dotycząca reakcji UE na wprowadzenie przez Stany Zjednoczone ceł na import stali i aluminium. Posłowie z komisarz ds. handlu Cecilią Malmström na czele dyskutować będą o konsekwencjach decyzji USA wobec europejskiej gospodarki.

W czwartek, 15 marca Parlament Europejski opowie się za gruntownym przeglądem systemu opodatkowania przedsiębiorstw w UE celem zapobiegania przenoszeniu podstawy opodatkowania firm w miejsca o niskich podatkach.

Tego samego dnia posłowie wezwą również reżim syryjski i jego sojuszników do zaprzestania walk w regionie Ghouta oraz do udzielenia pomocy humanitarnej.
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.