Aktualności

06.03.2018

ZMIANY NA LIŚCIE LEKÓW REFUNDOWANYCH

Podczas ostatniej konferencji prasowej Wiceminister Zdrowia Marcin Czech poinformował o najnowszych zmianach, jakie na liście leków refundowanych.

Jedną z podstawowych nowości jest rozszerzenie kryteriów kwalifikacji wcześniaków do programu lekowego „Profilaktyka zakażeń wirusem RS”. Dotychczas profilaktyka RS była dostępna wyłącznie dla dzieci urodzonych do 28 tygodnia ciąży. Od teraz będą mogły z niej skorzystać również dzieci urodzone między 28 a 32 tygodniem.

„Ogromnie się cieszę, że nasze argumenty zostały przyjęte przez Ministerstwo Zdrowia i że zostały wygospodarowane pieniądze – które nie są małymi pieniędzmi, ale jest to postępowanie kosztowo efektywne. Tak jak profilaktyka, która broni przed zachorowaniem dzieci i pozwala im uniknąć powikłań. Tę szansę tym dzieciom trzeba dać. Ogromnie dziękuję w imieniu malutkich pacjentów, którzy sami przemówić nie mogą, i ich rodziców – podsumowała obecna na konferencji prof. Ewa Helwich – konsultant krajowy w dziedzinie neonatologii.

Nowa, uzupełniona lista leków refundowanych znajduje się na stronie: http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/nowa-lista-lekow-refundowanych-na-1-marca-2018-r
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.