Aktualności

01.03.2018

ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI NOWYM WICEPRZEWODNICZĄCYM PE

Znamy już wyniki głosowania europosłów. Poseł PiS Zdzisław Krasnodębski z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów został wybrany nowym Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Polityk zwyciężył ilością 276 głosów.

Poseł PiS Zdzisław Krasnodębski obejmie funkcję sprawowaną wcześniej przez posła Ryszarda Czarneckiego, odwołanego na początku lutego bieżącego roku.

Głosowanie w Parlamencie Europejskim było tajne. Poseł Zdzisław Krasnodębski otrzymał 276 głosów poparcia, podczas gdy jego rywal – estoński europoseł Indrek Tarand z Zielonych otrzymał 193 głosy.

Poseł PiS Zdzisław Krasnodębski z wykształcenia jest socjologiem i wykładowcą akademickim. Publikował w wielu czasopismach. W 2005r. był członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Był również członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. W 2010r. Prezydent RP Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju. W 2014r. został członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości i w tym samym roku wygrał w Warszawie wybory do PE z listy PiS.
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.