Aktualności

01.03.2018

ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI NOWYM WICEPRZEWODNICZĄCYM PE

Znamy już wyniki głosowania europosłów. Poseł PiS Zdzisław Krasnodębski z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów został wybrany nowym Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Polityk zwyciężył ilością 276 głosów.

Poseł PiS Zdzisław Krasnodębski obejmie funkcję sprawowaną wcześniej przez posła Ryszarda Czarneckiego, odwołanego na początku lutego bieżącego roku.

Głosowanie w Parlamencie Europejskim było tajne. Poseł Zdzisław Krasnodębski otrzymał 276 głosów poparcia, podczas gdy jego rywal – estoński europoseł Indrek Tarand z Zielonych otrzymał 193 głosy.

Poseł PiS Zdzisław Krasnodębski z wykształcenia jest socjologiem i wykładowcą akademickim. Publikował w wielu czasopismach. W 2005r. był członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Był również członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. W 2010r. Prezydent RP Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju. W 2014r. został członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości i w tym samym roku wygrał w Warszawie wybory do PE z listy PiS.
 

powrót do góry

18.05.2018

Historia szpitala w Orzepowicach – wspomnienia pierwszych pracowników

Szpital budowano blisko 25 lat. Przenoszenie oddziałów rozproszonych po całym mieście do złudzenia przypominało akcję ewakuacyjną, wspieraną przez policję, straż pożarną i miejską. Mówiono, że szpital powstał na potrzeby wojska. O tym, jak wyglądały początki szpitala w Rybniku, opowiadają m.in. Tomasz Zejer – ordynator oddziału ortopedii oraz Bolesław Piecha – pierwszy dyrektor szpitala.
17.05.2018

Kopalnia Zofiówka: Ekstremalna akcja ratownicza dobiegła końca

"Po jedenastu dobach akcji ratowniczej prowadzonej w ekstremalnie trudnych warunkach, dzisiejsze nocy zastępom ratowników udało się zidentyfikować i przetransportować na górę ciało ostatniego zaginionego górnika. To ogromna tragedia dla nas wszystkich; tragedia, która pochłonęła życie pięciu górników" - powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Daniel Ozon prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
15.05.2018

RENTA SOCJALNA BĘDZIE WYŻSZA – SEJM WPROWADZA NOWĄ USTAWĘ

Wraz z początkiem września zmieni się wartość renty socjalnej. Kwota 865,03 zł urośnie do 1029,80 zł. Wprowadzona przez Sejm nowelizacja to odpowiedź na protesty rodziców oraz opiekunów osób niepełnosprawnych, trwające od 18 kwietnia b.r.