Aktualności

01.03.2018

ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI NOWYM WICEPRZEWODNICZĄCYM PE

Znamy już wyniki głosowania europosłów. Poseł PiS Zdzisław Krasnodębski z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów został wybrany nowym Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Polityk zwyciężył ilością 276 głosów.

Poseł PiS Zdzisław Krasnodębski obejmie funkcję sprawowaną wcześniej przez posła Ryszarda Czarneckiego, odwołanego na początku lutego bieżącego roku.

Głosowanie w Parlamencie Europejskim było tajne. Poseł Zdzisław Krasnodębski otrzymał 276 głosów poparcia, podczas gdy jego rywal – estoński europoseł Indrek Tarand z Zielonych otrzymał 193 głosy.

Poseł PiS Zdzisław Krasnodębski z wykształcenia jest socjologiem i wykładowcą akademickim. Publikował w wielu czasopismach. W 2005r. był członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Był również członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. W 2010r. Prezydent RP Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju. W 2014r. został członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości i w tym samym roku wygrał w Warszawie wybory do PE z listy PiS.
 

powrót do góry

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.
16.03.2018

KONFERENCJA „NIEPODLEGLOŚĆ CYFROWA. POLSKA MYŚL TECHNOLOGICZNA…”

2 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod tytułem „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Głos zabrał między innymi Premier Mateusz Morawiecki: „Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności” – powiedział.
14.03.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA WICEPRZEWODNICZĄCYM EUROPARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. PESTYCYDÓW

W poniedziałek, 12 marca, Parlament Europejski dokonał wyboru kierownictwa komisji śledczej ds. unijnej procedury wydawania zezwoleń na dopuszczenie pestycydów do obrotu. Wiceprzewodniczącym komisji został europoseł PiS Bolesław Piecha.