Aktualności

28.02.2018

PREMIER MORAWIECKI Z WIZYTĄ W BRUKSELI

„Polska jest w dobrej pozycji wyjściowej. Rozumiemy potrzeby budżetu oraz nowe zadania, które powinny być przez ten budżet pokrywane. Chcemy partycypować w nowym wymiarze współpracy europejskiej” – oznajmił Premier Mateusz Morawiecki podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej w Brukseli.

Zdaniem Premiera Morawieckiego Polska broni wspólnej polityki rolnej, polityki spójności i wszystkiego, co jest dla rodaków ważne. „Podzielamy refleksję innych państw, że trzeba znaleźć środki na kwestie migracji i obronności. Chcemy, żeby trudna debata w Europie na temat migracji odbywała się w kompromisowy sposób” – powiedział Premier.

Podczas debaty w Brukseli nie zabrakło dyskusji dotyczącej zmian instytucjonalnych. Premier Morawiecki podkreślił, że Polska reprezentuje stanowisko, które najlepiej służy dalszej demokratyzacji działań instytucji UE.
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.