Aktualności

28.02.2018

PREMIER MORAWIECKI Z WIZYTĄ W BRUKSELI

„Polska jest w dobrej pozycji wyjściowej. Rozumiemy potrzeby budżetu oraz nowe zadania, które powinny być przez ten budżet pokrywane. Chcemy partycypować w nowym wymiarze współpracy europejskiej” – oznajmił Premier Mateusz Morawiecki podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej w Brukseli.

Zdaniem Premiera Morawieckiego Polska broni wspólnej polityki rolnej, polityki spójności i wszystkiego, co jest dla rodaków ważne. „Podzielamy refleksję innych państw, że trzeba znaleźć środki na kwestie migracji i obronności. Chcemy, żeby trudna debata w Europie na temat migracji odbywała się w kompromisowy sposób” – powiedział Premier.

Podczas debaty w Brukseli nie zabrakło dyskusji dotyczącej zmian instytucjonalnych. Premier Morawiecki podkreślił, że Polska reprezentuje stanowisko, które najlepiej służy dalszej demokratyzacji działań instytucji UE.
 

powrót do góry

18.05.2018

Historia szpitala w Orzepowicach – wspomnienia pierwszych pracowników

Szpital budowano blisko 25 lat. Przenoszenie oddziałów rozproszonych po całym mieście do złudzenia przypominało akcję ewakuacyjną, wspieraną przez policję, straż pożarną i miejską. Mówiono, że szpital powstał na potrzeby wojska. O tym, jak wyglądały początki szpitala w Rybniku, opowiadają m.in. Tomasz Zejer – ordynator oddziału ortopedii oraz Bolesław Piecha – pierwszy dyrektor szpitala.
17.05.2018

Kopalnia Zofiówka: Ekstremalna akcja ratownicza dobiegła końca

"Po jedenastu dobach akcji ratowniczej prowadzonej w ekstremalnie trudnych warunkach, dzisiejsze nocy zastępom ratowników udało się zidentyfikować i przetransportować na górę ciało ostatniego zaginionego górnika. To ogromna tragedia dla nas wszystkich; tragedia, która pochłonęła życie pięciu górników" - powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Daniel Ozon prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
15.05.2018

RENTA SOCJALNA BĘDZIE WYŻSZA – SEJM WPROWADZA NOWĄ USTAWĘ

Wraz z początkiem września zmieni się wartość renty socjalnej. Kwota 865,03 zł urośnie do 1029,80 zł. Wprowadzona przez Sejm nowelizacja to odpowiedź na protesty rodziców oraz opiekunów osób niepełnosprawnych, trwające od 18 kwietnia b.r.