Aktualności

28.02.2018

PREMIER MORAWIECKI Z WIZYTĄ W BRUKSELI

„Polska jest w dobrej pozycji wyjściowej. Rozumiemy potrzeby budżetu oraz nowe zadania, które powinny być przez ten budżet pokrywane. Chcemy partycypować w nowym wymiarze współpracy europejskiej” – oznajmił Premier Mateusz Morawiecki podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej w Brukseli.

Zdaniem Premiera Morawieckiego Polska broni wspólnej polityki rolnej, polityki spójności i wszystkiego, co jest dla rodaków ważne. „Podzielamy refleksję innych państw, że trzeba znaleźć środki na kwestie migracji i obronności. Chcemy, żeby trudna debata w Europie na temat migracji odbywała się w kompromisowy sposób” – powiedział Premier.

Podczas debaty w Brukseli nie zabrakło dyskusji dotyczącej zmian instytucjonalnych. Premier Morawiecki podkreślił, że Polska reprezentuje stanowisko, które najlepiej służy dalszej demokratyzacji działań instytucji UE.
 

powrót do góry

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.
16.03.2018

KONFERENCJA „NIEPODLEGLOŚĆ CYFROWA. POLSKA MYŚL TECHNOLOGICZNA…”

2 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod tytułem „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Głos zabrał między innymi Premier Mateusz Morawiecki: „Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności” – powiedział.
14.03.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA WICEPRZEWODNICZĄCYM EUROPARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. PESTYCYDÓW

W poniedziałek, 12 marca, Parlament Europejski dokonał wyboru kierownictwa komisji śledczej ds. unijnej procedury wydawania zezwoleń na dopuszczenie pestycydów do obrotu. Wiceprzewodniczącym komisji został europoseł PiS Bolesław Piecha.