Aktualności

05.02.2018

ROLA SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH W PROFILAKTYCE CHORÓB ZAKAŹNYCH – APEL DO KOMISJI EUROPEJSKIEJ

Odejście od szczepień ochronnych spowodowało wyraźny wzrost zachorowań w Europie na groźne choroby zakaźne. Jedną z nich jest odra, nierzadko prowadząca do wirusowego zapalenia mózgu i śmierci dzieci. Były wiceminister zdrowia i poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha kieruje apel do Komisji Europejskiej o zainicjowanie walki ze śmiercionośnym zjawiskiem.

Głównym powodem coraz częstszej rezygnacji ze szczepień ochronnych są rozprzestrzeniane w sieci pseudonaukowe wywody, które zniechęcają rodziców do przestrzegania podstawowych zasad profilaktyki zdrowia.

W związku z alarmującą skalą problemu poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha wystąpił do Komisji Europejskiej z apelem, by zainicjować walkę z niebezpiecznym zjawiskiem.

Były wiceminister zdrowia domaga się scharakteryzowania sytuacji w UE pod kątem zaszczepiania przeciwko chorobom zakaźnym oraz zobligowania krajów członkowskich do podjęcia działań minimalizujących zjawisko. Jednym z nich jest podniesienie poziomu edukacji dotyczącej roli szczepień ochronnych w profilaktyce chorób zakaźnych. Komisja Europejska została poproszona również o przedstawienie planu szczepień wśród migrantów stanowiących grupę bardzo wysokiego ryzyka.
 

powrót do góry

16.02.2018

STAŁO SIĘ. DŁUGO WYCZEKIWANE POROZUMIENIE MINISTERSTWA ZDROWIA Z LEKARZAMI REZYDENTAMI

Seria konsultacji i spotkań Ministerstwa Zdrowia z lekarzami rezydentami w końcu przynosi oczekiwane rezultaty. Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski wypracował porozumienie, na którym zyskają pacjenci i cały system opieki zdrowotnej w Polsce.
05.02.2018

ORĘDZIE DO POLAKÓW PREMIERA MORAWIECKIEGO

„Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Śmierć i cierpienie w niemieckich, nazistowskich obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków oraz wielu innych narodów” – powiedział Premier Mateusz Morawiecki w orędziu do Polaków.
03.02.2018

STYCZNIOWA SESJA PLENARNA – PODSUMOWANIE

Podczas styczniowej sesji plenarnej w Parlamencie Europejskim posłowie debatowali nad przyszłością Europy. Wezwali również do zachowania większego dystansu wobec rosyjskiej propagandy oraz walki z finansowaniem terroryzmu.