Aktualności

01.02.2018

48. ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE

„Wierzę, że możemy poprawiać konkurencyjność całej Europy. Jest wiele obszarów, w których chcielibyśmy odgrywać znaczącą rolę” – oświadczył Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej podsumowującej 48. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos.

Premier Morawiecki wziął udział w trzech panelach obejmujących tematy geopolityczne. Spotkał się m.in. z premier Norwegii Erną Solber, premierem Holandii Markiem Rutte i sekretarzem ds. energii USA, Rickiem Perry.

„Musimy głęboko przemyśleć wyzwania współczesnego świata. Rozwój gospodarki, który nie służy zwyczajnym ludziom, nie będzie zaakceptowany” – powiedział Premier Morawiecki, którego zdaniem wzrost gospodarczy musi być silny i dostępny dla każdego. „Możemy zwiększyć konkurencyjność całej Europy, jeśli naprawdę wprowadzimy swobodę świadczenia usług” – dodał.
 

powrót do góry

16.02.2018

STAŁO SIĘ. DŁUGO WYCZEKIWANE POROZUMIENIE MINISTERSTWA ZDROWIA Z LEKARZAMI REZYDENTAMI

Seria konsultacji i spotkań Ministerstwa Zdrowia z lekarzami rezydentami w końcu przynosi oczekiwane rezultaty. Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski wypracował porozumienie, na którym zyskają pacjenci i cały system opieki zdrowotnej w Polsce.
05.02.2018

ORĘDZIE DO POLAKÓW PREMIERA MORAWIECKIEGO

„Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Śmierć i cierpienie w niemieckich, nazistowskich obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków oraz wielu innych narodów” – powiedział Premier Mateusz Morawiecki w orędziu do Polaków.
05.02.2018

ROLA SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH W PROFILAKTYCE CHORÓB ZAKAŹNYCH – APEL DO KOMISJI EUROPEJSKIEJ

Odejście od szczepień ochronnych spowodowało wyraźny wzrost zachorowań w Europie na groźne choroby zakaźne. Jedną z nich jest odra, nierzadko prowadząca do wirusowego zapalenia mózgu i śmierci dzieci. Były wiceminister zdrowia i poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha kieruje apel do Komisji Europejskiej o zainicjowanie walki ze śmiercionośnym zjawiskiem.