Aktualności

01.02.2018

48. ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE

„Wierzę, że możemy poprawiać konkurencyjność całej Europy. Jest wiele obszarów, w których chcielibyśmy odgrywać znaczącą rolę” – oświadczył Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej podsumowującej 48. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos.

Premier Morawiecki wziął udział w trzech panelach obejmujących tematy geopolityczne. Spotkał się m.in. z premier Norwegii Erną Solber, premierem Holandii Markiem Rutte i sekretarzem ds. energii USA, Rickiem Perry.

„Musimy głęboko przemyśleć wyzwania współczesnego świata. Rozwój gospodarki, który nie służy zwyczajnym ludziom, nie będzie zaakceptowany” – powiedział Premier Morawiecki, którego zdaniem wzrost gospodarczy musi być silny i dostępny dla każdego. „Możemy zwiększyć konkurencyjność całej Europy, jeśli naprawdę wprowadzimy swobodę świadczenia usług” – dodał.
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.