Aktualności

10.01.2018

CO NOWEGO W PE? WALKA Z TERRORYZMEM I BISFENOL A

 W tym tygodniu posłowie Parlamentu Europejskiego dyskutować będą m.in. na temat nowych narzędzi służących walce z terroryzmem. Obradować będą również nad zwiększeniem limitów stosowania bisfenolu A w produktach mających kontakt z żywnością oraz przygotowywać się do styczniowej sesji plenarnej w Strasburgu.

W poniedziałek w Parlamencie Europejskim poruszony zostanie temat walki z terroryzmem w kontekście poszanowania i respektowania podstawowych praw człowieka. W tym celu specjalna komisja parlamentarna ds. terroryzmu spotka się z Michaelem O'Flaherty'm, dyrektorem Agencji Praw Podstawowych UE oraz z Jacquesem Toubonem, francuskim Obrońcą Praw Człowieka.

Jednym z priorytetów Parlamentu Europejskiego będzie również usprawnienie walki z finansowaniem terroryzmu i przestępczości zorganizowanej. W czwartek Komisja Wolności Obywatelskich przyjmie projekt nowych przepisów, których zadaniem będzie umożliwienie państwom członkowskim zamrażania i konfiskaty mienia pochodzącego z przestępstw na terenie UE.

W tym samym dniu w Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego odbędzie się głosowanie w sprawie propozycji Komisji Europejskiej określającej nowe limity stosowania w lakierach i powłokach mających kontakt z żywnością bisfenolu A – substancji zaburzającej gospodarkę hormonalną człowieka. W 2016 r. Parlament Europejski zwrócił się do Komisji Europejskiej o zakaz stosowania bisfenolu A we wszystkich materiałach mających kontakt z żywnością.

Przez cały tydzień europosłowie będą przygotowywać się do przyszłotygodniowej sesji plenarnej w Strasburgu. Na sesji plenarnej m.in. Bułgaria przedstawi swoje priorytety przez sześć miesięcy przewodnictwa w Radzie UE, posłowie omówią wyniki grudniowego szczytu UE ze szczególnym uwzględnieniem Brexitu, a pod głosowanie zostanie poddany pakiet „Czysta energia”
 

powrót do góry

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.
16.03.2018

KONFERENCJA „NIEPODLEGLOŚĆ CYFROWA. POLSKA MYŚL TECHNOLOGICZNA…”

2 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod tytułem „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Głos zabrał między innymi Premier Mateusz Morawiecki: „Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności” – powiedział.
14.03.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA WICEPRZEWODNICZĄCYM EUROPARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. PESTYCYDÓW

W poniedziałek, 12 marca, Parlament Europejski dokonał wyboru kierownictwa komisji śledczej ds. unijnej procedury wydawania zezwoleń na dopuszczenie pestycydów do obrotu. Wiceprzewodniczącym komisji został europoseł PiS Bolesław Piecha.