Aktualności

10.01.2018

CO NOWEGO W PE? WALKA Z TERRORYZMEM I BISFENOL A

 W tym tygodniu posłowie Parlamentu Europejskiego dyskutować będą m.in. na temat nowych narzędzi służących walce z terroryzmem. Obradować będą również nad zwiększeniem limitów stosowania bisfenolu A w produktach mających kontakt z żywnością oraz przygotowywać się do styczniowej sesji plenarnej w Strasburgu.

W poniedziałek w Parlamencie Europejskim poruszony zostanie temat walki z terroryzmem w kontekście poszanowania i respektowania podstawowych praw człowieka. W tym celu specjalna komisja parlamentarna ds. terroryzmu spotka się z Michaelem O'Flaherty'm, dyrektorem Agencji Praw Podstawowych UE oraz z Jacquesem Toubonem, francuskim Obrońcą Praw Człowieka.

Jednym z priorytetów Parlamentu Europejskiego będzie również usprawnienie walki z finansowaniem terroryzmu i przestępczości zorganizowanej. W czwartek Komisja Wolności Obywatelskich przyjmie projekt nowych przepisów, których zadaniem będzie umożliwienie państwom członkowskim zamrażania i konfiskaty mienia pochodzącego z przestępstw na terenie UE.

W tym samym dniu w Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego odbędzie się głosowanie w sprawie propozycji Komisji Europejskiej określającej nowe limity stosowania w lakierach i powłokach mających kontakt z żywnością bisfenolu A – substancji zaburzającej gospodarkę hormonalną człowieka. W 2016 r. Parlament Europejski zwrócił się do Komisji Europejskiej o zakaz stosowania bisfenolu A we wszystkich materiałach mających kontakt z żywnością.

Przez cały tydzień europosłowie będą przygotowywać się do przyszłotygodniowej sesji plenarnej w Strasburgu. Na sesji plenarnej m.in. Bułgaria przedstawi swoje priorytety przez sześć miesięcy przewodnictwa w Radzie UE, posłowie omówią wyniki grudniowego szczytu UE ze szczególnym uwzględnieniem Brexitu, a pod głosowanie zostanie poddany pakiet „Czysta energia”
 

powrót do góry

16.01.2018

PROF. ŁUKASZ SZUMOWSKI NOWYM MINISTREM ZDROWIA

We wtorek, 9 stycznia, w Ministerstwie Zdrowia odbyło się uroczyste spotkanie nowo powołanego Ministra Zdrowia – prof. Łukasza Szumowskiego – z ustępującym ze stanowiska dr Konstantym Radziwiłłem. „Te dwa lata w moim życiu osobiście to były wspaniałe dwa lata. Zrobiliśmy bardzo dużo” – stwierdził Konstanty Radziwiłł.
15.01.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: NIE DA SIĘ ŁATAĆ ROZERWANYCH SPODNI

„Warunki pracy i płacy lekarzy powinny być priorytetem. Naprawdę chciałbym, ale nie zwiększymy z roku na rok liczby lekarzy. Nie stać nas na to, by w szybki sposób naprawić to, co psuło się przez dziesięciolecia” – stwierdził Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w najnowszej rozmowie z „Super Expressem”.
03.01.2018

DENTOBUSY JUŻ SĄ. TO DOPIERO POCZĄTEK ZMIAN

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł uczestniczył w oficjalnym odbiorze szesnastu dentobusów w Radomiu. Zakupionych zostało szesnaście pojazdów. Są to w pełni wyposażone gabinety zabiegowe z aparatami RTG i narzędziami do leczenia stomatologicznego uzębienia dzieci.