Aktualności

28.12.2017

2 LATA W SŁUŻBIE ZDROWIA – PODSUMOWANIE

W trakcie ostatniej konferencji prasowej minister Konstanty Radziwiłł podsumował dwa lata intensywnych działań Ministerstwa Zdrowia. Oceniając wykonaną pracę jako bardzo dobrą, zaznaczył, że to nie koniec zmian. Przed ministerstwem stoi zadanie przygotowania systemu na zwiększone środki oraz wybór priorytetów w kwestiach związanych z finansowaniem resortu.

Minister Konstanty Radziwiłł zauważył, że „zdrowie Polaków to sprawa publiczna, jeden z podstawowych obowiązków odpowiedzialności zarówno władzy centralnej – rządu, jak i szerzej – całej władzy publicznej. Polacy mają prawo oczekiwać od państwa i samorządów nowoczesnej, bezpiecznej i – przede wszystkim – dostępnej opieki zdrowotnej”.

Jako kluczowe osiągnięcia Minister Radziwiłł wymienił zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do 6% PKB oraz szereg zmian strukturalnych, takich jak zakaz prywatyzacji szpitali i uniemożliwienie ich komercjalizacji poprzez przekształcenie w spółkę czy upowszechnienie dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej.
 

powrót do góry

16.01.2018

PROF. ŁUKASZ SZUMOWSKI NOWYM MINISTREM ZDROWIA

We wtorek, 9 stycznia, w Ministerstwie Zdrowia odbyło się uroczyste spotkanie nowo powołanego Ministra Zdrowia – prof. Łukasza Szumowskiego – z ustępującym ze stanowiska dr Konstantym Radziwiłłem. „Te dwa lata w moim życiu osobiście to były wspaniałe dwa lata. Zrobiliśmy bardzo dużo” – stwierdził Konstanty Radziwiłł.
15.01.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: NIE DA SIĘ ŁATAĆ ROZERWANYCH SPODNI

„Warunki pracy i płacy lekarzy powinny być priorytetem. Naprawdę chciałbym, ale nie zwiększymy z roku na rok liczby lekarzy. Nie stać nas na to, by w szybki sposób naprawić to, co psuło się przez dziesięciolecia” – stwierdził Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w najnowszej rozmowie z „Super Expressem”.
10.01.2018

CO NOWEGO W PE? WALKA Z TERRORYZMEM I BISFENOL A

W tym tygodniu posłowie Parlamentu Europejskiego dyskutować będą m.in. na temat nowych narzędzi służących walce z terroryzmem. Obradować będą również nad zwiększeniem limitów stosowania bisfenolu A w produktach mających kontakt z żywnością oraz przygotowywać się do styczniowej sesji plenarnej w Strasburgu.