Aktualności

28.12.2017

MINISTER MORAWIECKI: POLSKA POTRZEBUJE REFORM

„Wierzę, że pojednanie jest możliwe. Zapraszam wszystkich Rodaków, bo wszyscy jesteśmy biało-czerwoni. Takie totalne wojny i wojny podjazdowe nie służą nam ani w Polsce, ani w Europie. Można się spierać, ale Polska potrzebuje reform” – oświadczył Premier Mateusz Morawiecki na antenie TVP Info.

Podczas rozmowy Premier Morawiecki wyraził swoje zadowolenie z ostatniego szczytu unijnego. „Rzeczywiście, rozmowy i wizyta doprowadziły do nowych otwarć, nowego spojrzenia na pewne tematy” – oświadczył. Podkreślił też, że budząca wiele kontrowersji sprawa Brexitu została rozwiązana bardzo pomyślnie. „Prawa naszych obywateli, którzy chcą tam na razie zostać, będą tam zagwarantowane” – stwierdził.

Zdaniem Premiera Morawieckiego Polska powinna być dumna ze swoich dotychczasowych osiągnięć. Pozycję kraju na arenie międzynarodowej wzmocni odbudowa prawdy historycznej.

Pełna rozmowa z Premierem Mateuszem Morawieckim dostępna jest na stronie: https://vod.tvp.pl/video/gosc-wiadomosci,16122017,34963354
 

powrót do góry

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.
16.03.2018

KONFERENCJA „NIEPODLEGLOŚĆ CYFROWA. POLSKA MYŚL TECHNOLOGICZNA…”

2 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod tytułem „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Głos zabrał między innymi Premier Mateusz Morawiecki: „Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności” – powiedział.
14.03.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA WICEPRZEWODNICZĄCYM EUROPARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. PESTYCYDÓW

W poniedziałek, 12 marca, Parlament Europejski dokonał wyboru kierownictwa komisji śledczej ds. unijnej procedury wydawania zezwoleń na dopuszczenie pestycydów do obrotu. Wiceprzewodniczącym komisji został europoseł PiS Bolesław Piecha.