Aktualności

28.12.2017

MINISTER MORAWIECKI: POLSKA POTRZEBUJE REFORM

„Wierzę, że pojednanie jest możliwe. Zapraszam wszystkich Rodaków, bo wszyscy jesteśmy biało-czerwoni. Takie totalne wojny i wojny podjazdowe nie służą nam ani w Polsce, ani w Europie. Można się spierać, ale Polska potrzebuje reform” – oświadczył Premier Mateusz Morawiecki na antenie TVP Info.

Podczas rozmowy Premier Morawiecki wyraził swoje zadowolenie z ostatniego szczytu unijnego. „Rzeczywiście, rozmowy i wizyta doprowadziły do nowych otwarć, nowego spojrzenia na pewne tematy” – oświadczył. Podkreślił też, że budząca wiele kontrowersji sprawa Brexitu została rozwiązana bardzo pomyślnie. „Prawa naszych obywateli, którzy chcą tam na razie zostać, będą tam zagwarantowane” – stwierdził.

Zdaniem Premiera Morawieckiego Polska powinna być dumna ze swoich dotychczasowych osiągnięć. Pozycję kraju na arenie międzynarodowej wzmocni odbudowa prawdy historycznej.

Pełna rozmowa z Premierem Mateuszem Morawieckim dostępna jest na stronie: https://vod.tvp.pl/video/gosc-wiadomosci,16122017,34963354
 

powrót do góry

16.01.2018

PROF. ŁUKASZ SZUMOWSKI NOWYM MINISTREM ZDROWIA

We wtorek, 9 stycznia, w Ministerstwie Zdrowia odbyło się uroczyste spotkanie nowo powołanego Ministra Zdrowia – prof. Łukasza Szumowskiego – z ustępującym ze stanowiska dr Konstantym Radziwiłłem. „Te dwa lata w moim życiu osobiście to były wspaniałe dwa lata. Zrobiliśmy bardzo dużo” – stwierdził Konstanty Radziwiłł.
15.01.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: NIE DA SIĘ ŁATAĆ ROZERWANYCH SPODNI

„Warunki pracy i płacy lekarzy powinny być priorytetem. Naprawdę chciałbym, ale nie zwiększymy z roku na rok liczby lekarzy. Nie stać nas na to, by w szybki sposób naprawić to, co psuło się przez dziesięciolecia” – stwierdził Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w najnowszej rozmowie z „Super Expressem”.
10.01.2018

CO NOWEGO W PE? WALKA Z TERRORYZMEM I BISFENOL A

W tym tygodniu posłowie Parlamentu Europejskiego dyskutować będą m.in. na temat nowych narzędzi służących walce z terroryzmem. Obradować będą również nad zwiększeniem limitów stosowania bisfenolu A w produktach mających kontakt z żywnością oraz przygotowywać się do styczniowej sesji plenarnej w Strasburgu.