Aktualności

28.12.2017

MINISTER MORAWIECKI: POLSKA POTRZEBUJE REFORM

„Wierzę, że pojednanie jest możliwe. Zapraszam wszystkich Rodaków, bo wszyscy jesteśmy biało-czerwoni. Takie totalne wojny i wojny podjazdowe nie służą nam ani w Polsce, ani w Europie. Można się spierać, ale Polska potrzebuje reform” – oświadczył Premier Mateusz Morawiecki na antenie TVP Info.

Podczas rozmowy Premier Morawiecki wyraził swoje zadowolenie z ostatniego szczytu unijnego. „Rzeczywiście, rozmowy i wizyta doprowadziły do nowych otwarć, nowego spojrzenia na pewne tematy” – oświadczył. Podkreślił też, że budząca wiele kontrowersji sprawa Brexitu została rozwiązana bardzo pomyślnie. „Prawa naszych obywateli, którzy chcą tam na razie zostać, będą tam zagwarantowane” – stwierdził.

Zdaniem Premiera Morawieckiego Polska powinna być dumna ze swoich dotychczasowych osiągnięć. Pozycję kraju na arenie międzynarodowej wzmocni odbudowa prawdy historycznej.

Pełna rozmowa z Premierem Mateuszem Morawieckim dostępna jest na stronie: https://vod.tvp.pl/video/gosc-wiadomosci,16122017,34963354
 

powrót do góry

06.06.2018

Czarodziej-przewodnik i pilne skrzaty na rybnickim rynku, czyli Dzień Dziecka w Krainie Bajki

Stoisko z bajecznie dużą watą cukrową, przepyszne lody przygotowane na cześć znanych, animowanych postaci: Przysmak Misia Uszatka, Pocałunek Śnieżki…magiczne sztuczki, konkursy z nagrodami, a do tego fotobudka oraz szafa wspomnień – tak wspólnie z inicjatorem wydarzenia – posłem PE Bolesławem Piechą świętowaliśmy Dzień Dziecka w Rybniku.
01.06.2018

ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO: „ZABYTKI Z LISTY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA KULTURY UNESCO – WSPÓLNA SPUŚCIZNA EUROPY”

W poniedziałek, 28 maja, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zabytki z Listy Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO – wspólna spuścizna Europy”. Wydarzenie zorganizowało Liceum Plastyczne w Raciborzu. Konkurs odbył się pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy oraz Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego, we współpracy z Fundacją Ofki Raciborskiej.
22.05.2018

Bieg POLAKA MAŁEGO po wiedzę z historii Armii Krajowej

25 maja (piątek), w Raciborzu odbędzie się pierwsza edycja „Biegu POLAKA MAŁEGO”. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę wiodącą spod Zakładu Poprawczego w kierunku wałów wzdłuż kanału Ulgi. W zawodach weźmie udział 100 dzieci, podzielonych według wieku i planowanego dystansu. Wydarzenie łączy bieg terenowy ze sprawdzeniem podstawowej wiedzy z zakresu historii Armii Krajowej. Wśród zgłoszonych dzieci rozlosowana zostanie nagroda główna ufundowana przez Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechę.