Aktualności

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
6 grudnia rybnicki rynek zalśnił świątecznym blaskiem. Wydarzenie „Śląskie pod choinką” zorganizowane przez posła do PE Bolesława Piechę, wraz z grupą parlamentarną EKR, przyciągnęło licznych mieszkańców Rybnika chcących wspólnie celebrować dwie wyjątkowe okazje – śląską Barbórkę i europejskie Mikołajki.

Uczestnicy zostali powitani przez posła do PE Bolesława Piechę, który na wydarzeniu pojawił się osobiście. Następnie wysłuchali koncertu Śląskiej Górniczej Orkiestry Dętej przy KWK „Jankowice”. Występ górników spotkał się z ogromną aprobatą mieszkańców. Podobnie jak liczne zabawy i konkursy, których zwycięzcy otrzymali żywe drzewka bożonarodzeniowe.  

Na wydarzeniu nie zabrakło Świętego Mikołaja, który brał na kolana chętne maluchy i pozował do zdjęć. Całość uświetnił słodki poczęstunek w postaci śląskiego piernika i rozgrzewającej herbaty.

„Wydarzenie Śląskie pod choinką, które wraz z grupą EKR miałem przyjemność organizować, okazało się wspaniałą okazją do celebracji świąt ponad podziałami w nowym śląsko-europejskim wymiarze. Symbolem tej integracji stał się Święty Mikołaj w tradycyjnej górniczej czapce. Nowe znaczenie otrzymała również choinka, którą niektórzy z Państwa zabrali do swoich domów. Chciałbym, aby śląska tradycja, czerpiąc z europejskiej, była zawsze tak żywa jak to drzewko – podsumowuje poseł do PE Bolesław Piecha.
 

powrót do góry

16.01.2018

PROF. ŁUKASZ SZUMOWSKI NOWYM MINISTREM ZDROWIA

We wtorek, 9 stycznia, w Ministerstwie Zdrowia odbyło się uroczyste spotkanie nowo powołanego Ministra Zdrowia – prof. Łukasza Szumowskiego – z ustępującym ze stanowiska dr Konstantym Radziwiłłem. „Te dwa lata w moim życiu osobiście to były wspaniałe dwa lata. Zrobiliśmy bardzo dużo” – stwierdził Konstanty Radziwiłł.
15.01.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: NIE DA SIĘ ŁATAĆ ROZERWANYCH SPODNI

„Warunki pracy i płacy lekarzy powinny być priorytetem. Naprawdę chciałbym, ale nie zwiększymy z roku na rok liczby lekarzy. Nie stać nas na to, by w szybki sposób naprawić to, co psuło się przez dziesięciolecia” – stwierdził Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w najnowszej rozmowie z „Super Expressem”.
10.01.2018

CO NOWEGO W PE? WALKA Z TERRORYZMEM I BISFENOL A

W tym tygodniu posłowie Parlamentu Europejskiego dyskutować będą m.in. na temat nowych narzędzi służących walce z terroryzmem. Obradować będą również nad zwiększeniem limitów stosowania bisfenolu A w produktach mających kontakt z żywnością oraz przygotowywać się do styczniowej sesji plenarnej w Strasburgu.