Aktualności

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
6 grudnia rybnicki rynek zalśnił świątecznym blaskiem. Wydarzenie „Śląskie pod choinką” zorganizowane przez posła do PE Bolesława Piechę, wraz z grupą parlamentarną EKR, przyciągnęło licznych mieszkańców Rybnika chcących wspólnie celebrować dwie wyjątkowe okazje – śląską Barbórkę i europejskie Mikołajki.

Uczestnicy zostali powitani przez posła do PE Bolesława Piechę, który na wydarzeniu pojawił się osobiście. Następnie wysłuchali koncertu Śląskiej Górniczej Orkiestry Dętej przy KWK „Jankowice”. Występ górników spotkał się z ogromną aprobatą mieszkańców. Podobnie jak liczne zabawy i konkursy, których zwycięzcy otrzymali żywe drzewka bożonarodzeniowe.  

Na wydarzeniu nie zabrakło Świętego Mikołaja, który brał na kolana chętne maluchy i pozował do zdjęć. Całość uświetnił słodki poczęstunek w postaci śląskiego piernika i rozgrzewającej herbaty.

„Wydarzenie Śląskie pod choinką, które wraz z grupą EKR miałem przyjemność organizować, okazało się wspaniałą okazją do celebracji świąt ponad podziałami w nowym śląsko-europejskim wymiarze. Symbolem tej integracji stał się Święty Mikołaj w tradycyjnej górniczej czapce. Nowe znaczenie otrzymała również choinka, którą niektórzy z Państwa zabrali do swoich domów. Chciałbym, aby śląska tradycja, czerpiąc z europejskiej, była zawsze tak żywa jak to drzewko – podsumowuje poseł do PE Bolesław Piecha.
 

powrót do góry

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.
16.03.2018

KONFERENCJA „NIEPODLEGLOŚĆ CYFROWA. POLSKA MYŚL TECHNOLOGICZNA…”

2 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod tytułem „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Głos zabrał między innymi Premier Mateusz Morawiecki: „Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności” – powiedział.
14.03.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA WICEPRZEWODNICZĄCYM EUROPARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. PESTYCYDÓW

W poniedziałek, 12 marca, Parlament Europejski dokonał wyboru kierownictwa komisji śledczej ds. unijnej procedury wydawania zezwoleń na dopuszczenie pestycydów do obrotu. Wiceprzewodniczącym komisji został europoseł PiS Bolesław Piecha.