Aktualności

16.11.2017

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE

„Rok obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, to będzie rok ogromnie ważny, w którym powinniśmy uczynić wszystko, by jak najwięcej tych ciągle niezabliźnionych ran, przestało być niezabliźnionymi, by polski duch się wzmacniał” – oświadczył Prezes PiS Jarosław Kaczyński w przededniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie.

Podkreślił, że mówi o tej niepodległości, która jest „opisana w międzynarodowych traktatach, ale i o tej, która jest w naszych umysłach i w naszych sercach”. Zdaniem Prezesa Kaczyńskiego naszym najważniejszym zadaniem jest budować Polskę, która da poczucie, że być Polakiem to znaczy być kimś ważnym w Europie.
 
Zaznaczył, że stoimy obecnie przed szansą budowy nowej Polski i dobrej zmiany. Przed szansą budowy Rzeczypospolitej, która będzie silna, niepodległa, godna i dumna.

„To Polska, która będzie dzieciom i wnukom tego pokolenia zapewniała bezpieczeństwo i dobrobyt, a także poczucie, że być Polakiem, to znaczy być kimś, kto wyznacza dzisiejszej chorej Europie drogę do uzdrowienia, powrotu do fundamentalnych wartości, prawdziwej wolności, drogę do zwycięstwa i umocnienia naszej opartej na chrześcijaństwie cywilizacji” – podsumował.
 

powrót do góry

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
29.11.2017

Bolesław Piecha w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja

W rozmowie z redaktorem programu „Z Parlamentu Europejskiego” Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha komentuje aktualne wydarzenia dotyczące Unii Europejskiej, takie jak negocjacje z Wielką Brytanią po Brexicie czy decyzja o przeniesieniu Europejskiej Agencji Leków do stolicy Holandii.
22.11.2017

KAJ MIKOŁAJ FEDRUJE, TAM BASIA RYCHTUJE – ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z POSŁEM DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO BOLESŁAWEM PIECHĄ

6 grudnia na rybnickim rynku odbędzie się wydarzenie „Śląskie pod choinką. Świąteczne spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Bolesławem Piechą”.