Aktualności

16.11.2017

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE

„Rok obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, to będzie rok ogromnie ważny, w którym powinniśmy uczynić wszystko, by jak najwięcej tych ciągle niezabliźnionych ran, przestało być niezabliźnionymi, by polski duch się wzmacniał” – oświadczył Prezes PiS Jarosław Kaczyński w przededniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie.

Podkreślił, że mówi o tej niepodległości, która jest „opisana w międzynarodowych traktatach, ale i o tej, która jest w naszych umysłach i w naszych sercach”. Zdaniem Prezesa Kaczyńskiego naszym najważniejszym zadaniem jest budować Polskę, która da poczucie, że być Polakiem to znaczy być kimś ważnym w Europie.
 
Zaznaczył, że stoimy obecnie przed szansą budowy nowej Polski i dobrej zmiany. Przed szansą budowy Rzeczypospolitej, która będzie silna, niepodległa, godna i dumna.

„To Polska, która będzie dzieciom i wnukom tego pokolenia zapewniała bezpieczeństwo i dobrobyt, a także poczucie, że być Polakiem, to znaczy być kimś, kto wyznacza dzisiejszej chorej Europie drogę do uzdrowienia, powrotu do fundamentalnych wartości, prawdziwej wolności, drogę do zwycięstwa i umocnienia naszej opartej na chrześcijaństwie cywilizacji” – podsumował.
 

powrót do góry

18.05.2018

Historia szpitala w Orzepowicach – wspomnienia pierwszych pracowników

Szpital budowano blisko 25 lat. Przenoszenie oddziałów rozproszonych po całym mieście do złudzenia przypominało akcję ewakuacyjną, wspieraną przez policję, straż pożarną i miejską. Mówiono, że szpital powstał na potrzeby wojska. O tym, jak wyglądały początki szpitala w Rybniku, opowiadają m.in. Tomasz Zejer – ordynator oddziału ortopedii oraz Bolesław Piecha – pierwszy dyrektor szpitala.
17.05.2018

Kopalnia Zofiówka: Ekstremalna akcja ratownicza dobiegła końca

"Po jedenastu dobach akcji ratowniczej prowadzonej w ekstremalnie trudnych warunkach, dzisiejsze nocy zastępom ratowników udało się zidentyfikować i przetransportować na górę ciało ostatniego zaginionego górnika. To ogromna tragedia dla nas wszystkich; tragedia, która pochłonęła życie pięciu górników" - powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Daniel Ozon prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
15.05.2018

RENTA SOCJALNA BĘDZIE WYŻSZA – SEJM WPROWADZA NOWĄ USTAWĘ

Wraz z początkiem września zmieni się wartość renty socjalnej. Kwota 865,03 zł urośnie do 1029,80 zł. Wprowadzona przez Sejm nowelizacja to odpowiedź na protesty rodziców oraz opiekunów osób niepełnosprawnych, trwające od 18 kwietnia b.r.