Aktualności

14.11.2017

LISTOPADOWA SESJA PLENARNA W PE

W trakcie listopadowej sesji plenarnej w Strasburgu posłowie zajmą się m.in. skandalem Paradise Papers, środkami do walki z dumpingiem oraz bezpieczeństwem na drogach.

Posłowie podejmą wzmożone działania na rzecz sprawiedliwego opodatkowania. We wtorek Parlament Europejski zbierze się, by przedyskutować sprawę Paradise Papers – ostatniego wycieku dokumentów, który pokazuje, jak firmy i jednostki unikają płacenia podatków.

Posłowie zadbają również o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Głosowanie co do tego, czy nowoczesne urządzenia zapobiegające wypadkom mają być standardowo montowane w nowych samochodach, odbędzie się we wtorek.

Również we wtorek, podczas ceremonii w Strasburgu Przewodniczący Parlamentu Antonio Tajani ogłosi zwycięzcę tegorocznej edycji Nagrody Filmowej LUX.

W środę Parlament Europejski zagłosuje w sprawie środków, które mają na celu walkę z dumpingiem i subsydiowaniem eksportu przez kraje trzecie.


powrót do góry

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
29.11.2017

Bolesław Piecha w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja

W rozmowie z redaktorem programu „Z Parlamentu Europejskiego” Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha komentuje aktualne wydarzenia dotyczące Unii Europejskiej, takie jak negocjacje z Wielką Brytanią po Brexicie czy decyzja o przeniesieniu Europejskiej Agencji Leków do stolicy Holandii.
22.11.2017

KAJ MIKOŁAJ FEDRUJE, TAM BASIA RYCHTUJE – ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z POSŁEM DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO BOLESŁAWEM PIECHĄ

6 grudnia na rybnickim rynku odbędzie się wydarzenie „Śląskie pod choinką. Świąteczne spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Bolesławem Piechą”.