Aktualności

14.11.2017

LISTOPADOWA SESJA PLENARNA W PE

W trakcie listopadowej sesji plenarnej w Strasburgu posłowie zajmą się m.in. skandalem Paradise Papers, środkami do walki z dumpingiem oraz bezpieczeństwem na drogach.

Posłowie podejmą wzmożone działania na rzecz sprawiedliwego opodatkowania. We wtorek Parlament Europejski zbierze się, by przedyskutować sprawę Paradise Papers – ostatniego wycieku dokumentów, który pokazuje, jak firmy i jednostki unikają płacenia podatków.

Posłowie zadbają również o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Głosowanie co do tego, czy nowoczesne urządzenia zapobiegające wypadkom mają być standardowo montowane w nowych samochodach, odbędzie się we wtorek.

Również we wtorek, podczas ceremonii w Strasburgu Przewodniczący Parlamentu Antonio Tajani ogłosi zwycięzcę tegorocznej edycji Nagrody Filmowej LUX.

W środę Parlament Europejski zagłosuje w sprawie środków, które mają na celu walkę z dumpingiem i subsydiowaniem eksportu przez kraje trzecie.


powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.