Aktualności

14.11.2017

LISTOPADOWA SESJA PLENARNA W PE

W trakcie listopadowej sesji plenarnej w Strasburgu posłowie zajmą się m.in. skandalem Paradise Papers, środkami do walki z dumpingiem oraz bezpieczeństwem na drogach.

Posłowie podejmą wzmożone działania na rzecz sprawiedliwego opodatkowania. We wtorek Parlament Europejski zbierze się, by przedyskutować sprawę Paradise Papers – ostatniego wycieku dokumentów, który pokazuje, jak firmy i jednostki unikają płacenia podatków.

Posłowie zadbają również o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Głosowanie co do tego, czy nowoczesne urządzenia zapobiegające wypadkom mają być standardowo montowane w nowych samochodach, odbędzie się we wtorek.

Również we wtorek, podczas ceremonii w Strasburgu Przewodniczący Parlamentu Antonio Tajani ogłosi zwycięzcę tegorocznej edycji Nagrody Filmowej LUX.

W środę Parlament Europejski zagłosuje w sprawie środków, które mają na celu walkę z dumpingiem i subsydiowaniem eksportu przez kraje trzecie.


powrót do góry

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.
16.03.2018

KONFERENCJA „NIEPODLEGLOŚĆ CYFROWA. POLSKA MYŚL TECHNOLOGICZNA…”

2 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod tytułem „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Głos zabrał między innymi Premier Mateusz Morawiecki: „Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności” – powiedział.
14.03.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA WICEPRZEWODNICZĄCYM EUROPARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. PESTYCYDÓW

W poniedziałek, 12 marca, Parlament Europejski dokonał wyboru kierownictwa komisji śledczej ds. unijnej procedury wydawania zezwoleń na dopuszczenie pestycydów do obrotu. Wiceprzewodniczącym komisji został europoseł PiS Bolesław Piecha.