Aktualności

13.10.2017

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: ZMIANY POTRZEBUJĄ CZASU

„Reforma zdrowia i wprowadzenie zmian w szkołach to bardzo trudny do zrealizowania postulat i w pełni zdaję sobie sprawę, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Nie zmienia to faktu, że wprowadzane przez rząd zmiany są konieczne i niezbędne” – mówi Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w rozmowie z „Super Expressem” na temat reformy opieki zdrowotnej w szkole.

„Super Express”: Pielęgniarka zamiast lekarza, a gabinet dentystyczny tylko na kółkach i w dodatku jeden w województwie. „Super Express” ujawnił, jak ma wyglądać medycyna szkolna w wykonaniu Pana partii. Nie wstyd Panu?

Bolesław Piecha: Na pewno nie. To, co ujawniacie, nie jest zgodne z prawdą.

„Super Express”: Niestety takie są fakty.

Bolesław Piecha: To bardzo krzywdząca opinia, nie do końca zgodna z prawdą. Owszem, reforma zdrowia i wprowadzenie zmian w szkołach to bardzo trudny do zrealizowania postulat i w pełni zdaję sobie sprawę, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Nie zmienia to faktu, że wprowadzane przez rząd zmiany są konieczne i niezbędne, jednak nie da się ich wprowadzić ot tak.

„Super Express”: Ot tak może nie, ale dla zwykłego człowieka w ostatnich latach kontakt ze służbą zdrowia był katorgą. Każdego dnia mieliśmy informacje o jakimś dramacie w służbie zdrowia. Przykłady: a to karetka gdzieś nie przyjechała, a to brak było informacji...

Bolesław Piecha: Myślę, że gorzej niż było do tej pory to nie będzie. Rzecz jasna mamy różne komentarze, ale europejskie dane mówią, że jest coraz lepiej. Owszem, możemy narzekać na to, co dzieje się w służbie zdrowia. Jednak nie zmienia to faktu, że sytuacja polskiego pacjenta jednak poszła mocno do przodu i jest dużo lepsza, niż była.

„Super Express”: Niekoniecznie. Chcielibyśmy jakiś konkret. Na razie to wiemy tyle, że Beata Szydło obiecywała Polakom, że Prawo i Sprawiedliwość przywróci gabinety lekarskie i stomatologiczne do szkół. Szefowa rządu powtórzyła obietnicę trzy tygodnie temu, rozpoczynając rok szkolny. Wszystko wskazuje na to, że na szumnych zapowiedziach się skończy. Pieniędzy wystarczy jedynie na wyposażenie gabinetu dla pielęgniarki lub higienistki w 20 tys. szkół. Pojedyncza gmina dostanie na ten cel 6,7 tys. zł i prowadzenie gabinetu będzie musiała wziąć na siebie...

Bolesław Piecha: Pamiętajmy, że zmiany w służbie zdrowia będą posuwać się powoli, bo to operacja na żywym organizmie. Trzeba czasu, by planowane przez rząd reformy przyniosły efekt.

„Super Express”: Za taką kwotę nie da się utworzyć gabinetu w wielu szkołach, bo już teraz brakuje tam pomieszczeń do nauki, nie mówiąc o miejscu dla pielęgniarki – podkreśla Sławomir Neumann, były wiceminister zdrowia.

Bolesław Piecha: Na pewno gorzej niż było nie będzie. Wchodzi sieć szpitali, kontrakty na nowych zasadach. Ja jestem optymistą i myślę, że dostępność służby zdrowia w Polsce będzie wyższa niż do tej pory. Nie da się wprowadzić tego z dnia na dzień. To proces, który trzeba przeprowadzić w czasie.
 

powrót do góry

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.
16.03.2018

KONFERENCJA „NIEPODLEGLOŚĆ CYFROWA. POLSKA MYŚL TECHNOLOGICZNA…”

2 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod tytułem „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Głos zabrał między innymi Premier Mateusz Morawiecki: „Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności” – powiedział.
14.03.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA WICEPRZEWODNICZĄCYM EUROPARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. PESTYCYDÓW

W poniedziałek, 12 marca, Parlament Europejski dokonał wyboru kierownictwa komisji śledczej ds. unijnej procedury wydawania zezwoleń na dopuszczenie pestycydów do obrotu. Wiceprzewodniczącym komisji został europoseł PiS Bolesław Piecha.