Aktualności

07.10.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: IM LEPSZE SONDAŻE, TYM WIĘCEJ PRACY

„Im mamy lepsze sondaże, uważam, że powinniśmy więcej pracować. Polacy doceniają, że Rząd PiS jest konsekwentny, że nie wycofuje się z trudnych decyzji, realizuje obietnice, mimo że jesteśmy atakowani” – oświadczyła Premier Beata Szydło w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.
 
Szefowa Polskiego Rządu podkreśliła konieczność przeprowadzenia gruntownych zmian w sądownictwie: „Jeżeli chcemy, aby wymiar sprawiedliwości dawał gwarancję obrony uczciwych ludzi, musimy wprowadzić zmiany. Sądy muszą być niezawisłe i sprawiedliwe, muszą stanąć po stronie obywateli, być dla nich, a nie dla sędziów” – powiedziała.

Skomentowała również nadwyżkę budżetu w wysokości 4,9 mld zł. Zdaniem Premier Beaty Szydło jest to efekt mądrej i dobrej polityki gospodarczej i polityki finansowej Rządu oraz dbałości o budżet państwa.

Premier Beata Szydło poinformowała również, że w ubiegły wtorek Rząd przyjął koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego: „Polska jest dużym krajem europejskim, największym państwem w naszej części regionu. Powinniśmy mieć lotnisko, które będzie odpowiadało wyzwaniom cywilizacyjnym takiego państwa” – oznajmiła.

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.