Aktualności

07.10.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: IM LEPSZE SONDAŻE, TYM WIĘCEJ PRACY

„Im mamy lepsze sondaże, uważam, że powinniśmy więcej pracować. Polacy doceniają, że Rząd PiS jest konsekwentny, że nie wycofuje się z trudnych decyzji, realizuje obietnice, mimo że jesteśmy atakowani” – oświadczyła Premier Beata Szydło w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.
 
Szefowa Polskiego Rządu podkreśliła konieczność przeprowadzenia gruntownych zmian w sądownictwie: „Jeżeli chcemy, aby wymiar sprawiedliwości dawał gwarancję obrony uczciwych ludzi, musimy wprowadzić zmiany. Sądy muszą być niezawisłe i sprawiedliwe, muszą stanąć po stronie obywateli, być dla nich, a nie dla sędziów” – powiedziała.

Skomentowała również nadwyżkę budżetu w wysokości 4,9 mld zł. Zdaniem Premier Beaty Szydło jest to efekt mądrej i dobrej polityki gospodarczej i polityki finansowej Rządu oraz dbałości o budżet państwa.

Premier Beata Szydło poinformowała również, że w ubiegły wtorek Rząd przyjął koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego: „Polska jest dużym krajem europejskim, największym państwem w naszej części regionu. Powinniśmy mieć lotnisko, które będzie odpowiadało wyzwaniom cywilizacyjnym takiego państwa” – oznajmiła.

powrót do góry

16.11.2017

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE

„Rok obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, to będzie rok ogromnie ważny, w którym powinniśmy uczynić wszystko, by jak najwięcej tych ciągle niezabliźnionych ran, przestało być niezabliźnionymi, by polski duch się wzmacniał” – oświadczył Prezes PiS Jarosław Kaczyński w przededniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie.
16.11.2017

DOBRA ZMIANA NASTĘPUJE – PREZES PIS JAROSŁAW KACZYŃSKI NA ANTENIE TVP INFO

„Nasze wyborcze hasła „Dobra Zmiana” i „Damy Radę” oznaczały nadzieję i przeświadczenie, że się uda, a dziś pokazują, że się udaje. Że dobra zmiana następuje. Że to co zapowiadaliśmy, to robimy i to w dobrym tempie” – powiedział w drugą rocznicę powołania rządu PiS prezes partii Jarosław Kaczyński.
14.11.2017

LISTOPADOWA SESJA PLENARNA W PE

W trakcie listopadowej sesji plenarnej w Strasburgu posłowie zajmą się m.in. skandalem Paradise Papers, środkami do walki z dumpingiem oraz bezpieczeństwem na drogach.