Aktualności

07.10.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: IM LEPSZE SONDAŻE, TYM WIĘCEJ PRACY

„Im mamy lepsze sondaże, uważam, że powinniśmy więcej pracować. Polacy doceniają, że Rząd PiS jest konsekwentny, że nie wycofuje się z trudnych decyzji, realizuje obietnice, mimo że jesteśmy atakowani” – oświadczyła Premier Beata Szydło w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.
 
Szefowa Polskiego Rządu podkreśliła konieczność przeprowadzenia gruntownych zmian w sądownictwie: „Jeżeli chcemy, aby wymiar sprawiedliwości dawał gwarancję obrony uczciwych ludzi, musimy wprowadzić zmiany. Sądy muszą być niezawisłe i sprawiedliwe, muszą stanąć po stronie obywateli, być dla nich, a nie dla sędziów” – powiedziała.

Skomentowała również nadwyżkę budżetu w wysokości 4,9 mld zł. Zdaniem Premier Beaty Szydło jest to efekt mądrej i dobrej polityki gospodarczej i polityki finansowej Rządu oraz dbałości o budżet państwa.

Premier Beata Szydło poinformowała również, że w ubiegły wtorek Rząd przyjął koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego: „Polska jest dużym krajem europejskim, największym państwem w naszej części regionu. Powinniśmy mieć lotnisko, które będzie odpowiadało wyzwaniom cywilizacyjnym takiego państwa” – oznajmiła.

powrót do góry

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.
16.03.2018

KONFERENCJA „NIEPODLEGLOŚĆ CYFROWA. POLSKA MYŚL TECHNOLOGICZNA…”

2 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod tytułem „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Głos zabrał między innymi Premier Mateusz Morawiecki: „Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności” – powiedział.
14.03.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA WICEPRZEWODNICZĄCYM EUROPARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. PESTYCYDÓW

W poniedziałek, 12 marca, Parlament Europejski dokonał wyboru kierownictwa komisji śledczej ds. unijnej procedury wydawania zezwoleń na dopuszczenie pestycydów do obrotu. Wiceprzewodniczącym komisji został europoseł PiS Bolesław Piecha.