Aktualności

07.10.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: IM LEPSZE SONDAŻE, TYM WIĘCEJ PRACY

„Im mamy lepsze sondaże, uważam, że powinniśmy więcej pracować. Polacy doceniają, że Rząd PiS jest konsekwentny, że nie wycofuje się z trudnych decyzji, realizuje obietnice, mimo że jesteśmy atakowani” – oświadczyła Premier Beata Szydło w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.
 
Szefowa Polskiego Rządu podkreśliła konieczność przeprowadzenia gruntownych zmian w sądownictwie: „Jeżeli chcemy, aby wymiar sprawiedliwości dawał gwarancję obrony uczciwych ludzi, musimy wprowadzić zmiany. Sądy muszą być niezawisłe i sprawiedliwe, muszą stanąć po stronie obywateli, być dla nich, a nie dla sędziów” – powiedziała.

Skomentowała również nadwyżkę budżetu w wysokości 4,9 mld zł. Zdaniem Premier Beaty Szydło jest to efekt mądrej i dobrej polityki gospodarczej i polityki finansowej Rządu oraz dbałości o budżet państwa.

Premier Beata Szydło poinformowała również, że w ubiegły wtorek Rząd przyjął koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego: „Polska jest dużym krajem europejskim, największym państwem w naszej części regionu. Powinniśmy mieć lotnisko, które będzie odpowiadało wyzwaniom cywilizacyjnym takiego państwa” – oznajmiła.

powrót do góry

16.01.2018

PROF. ŁUKASZ SZUMOWSKI NOWYM MINISTREM ZDROWIA

We wtorek, 9 stycznia, w Ministerstwie Zdrowia odbyło się uroczyste spotkanie nowo powołanego Ministra Zdrowia – prof. Łukasza Szumowskiego – z ustępującym ze stanowiska dr Konstantym Radziwiłłem. „Te dwa lata w moim życiu osobiście to były wspaniałe dwa lata. Zrobiliśmy bardzo dużo” – stwierdził Konstanty Radziwiłł.
15.01.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: NIE DA SIĘ ŁATAĆ ROZERWANYCH SPODNI

„Warunki pracy i płacy lekarzy powinny być priorytetem. Naprawdę chciałbym, ale nie zwiększymy z roku na rok liczby lekarzy. Nie stać nas na to, by w szybki sposób naprawić to, co psuło się przez dziesięciolecia” – stwierdził Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w najnowszej rozmowie z „Super Expressem”.
10.01.2018

CO NOWEGO W PE? WALKA Z TERRORYZMEM I BISFENOL A

W tym tygodniu posłowie Parlamentu Europejskiego dyskutować będą m.in. na temat nowych narzędzi służących walce z terroryzmem. Obradować będą również nad zwiększeniem limitów stosowania bisfenolu A w produktach mających kontakt z żywnością oraz przygotowywać się do styczniowej sesji plenarnej w Strasburgu.