Aktualności

05.09.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: „DZIECI I MŁODZIEŻ TO NAJWIĘKSZY KAPITAŁ POLSKI”

„Reformę edukacji wprowadzamy po to, by polska szkoła była szkołą ambitną, otwartą, nowoczesną, ale też taką, która czerpie z tradycji i kultury polskiego narodu – oznajmiła Premier Beata Szydło podczas ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego w Dobrzechowie.

Zdaniem Szefowej Polskiego Rządu polska szkoła musi sprostać wyzwaniom współczesności, by dobrze przygotować dzieci i młodzież do wyzwań, które przed nimi stoją. „Szkoła będzie przewodnikiem, będzie uczyła i wychowywała. Będzie szkołą, w której każdy musi znaleźć równe szanse, bez względu na to, skąd pochodzi, gdzie mieszka, jakie są możliwości materialne jego rodziców (…) Każdy ma prawo do tego, aby zdobyć jak najlepsze wykształcenie, które będzie realizowało jego marzenia i wykorzystywało jego talenty” – powiedziała Premier Beata Szydło. 

Premier podkreśliła też, że Rząd wywiąże się ze wszystkich zobowiązań, które zostały złożone przy przygotowaniu reformy, takich jak wprowadzenie opieki medycznej w szkołach czy wzrost wynagrodzeń nauczycieli.
 

powrót do góry

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
29.11.2017

Bolesław Piecha w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja

W rozmowie z redaktorem programu „Z Parlamentu Europejskiego” Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha komentuje aktualne wydarzenia dotyczące Unii Europejskiej, takie jak negocjacje z Wielką Brytanią po Brexicie czy decyzja o przeniesieniu Europejskiej Agencji Leków do stolicy Holandii.
22.11.2017

KAJ MIKOŁAJ FEDRUJE, TAM BASIA RYCHTUJE – ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z POSŁEM DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO BOLESŁAWEM PIECHĄ

6 grudnia na rybnickim rynku odbędzie się wydarzenie „Śląskie pod choinką. Świąteczne spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Bolesławem Piechą”.