Aktualności

05.09.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: „DZIECI I MŁODZIEŻ TO NAJWIĘKSZY KAPITAŁ POLSKI”

„Reformę edukacji wprowadzamy po to, by polska szkoła była szkołą ambitną, otwartą, nowoczesną, ale też taką, która czerpie z tradycji i kultury polskiego narodu – oznajmiła Premier Beata Szydło podczas ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego w Dobrzechowie.

Zdaniem Szefowej Polskiego Rządu polska szkoła musi sprostać wyzwaniom współczesności, by dobrze przygotować dzieci i młodzież do wyzwań, które przed nimi stoją. „Szkoła będzie przewodnikiem, będzie uczyła i wychowywała. Będzie szkołą, w której każdy musi znaleźć równe szanse, bez względu na to, skąd pochodzi, gdzie mieszka, jakie są możliwości materialne jego rodziców (…) Każdy ma prawo do tego, aby zdobyć jak najlepsze wykształcenie, które będzie realizowało jego marzenia i wykorzystywało jego talenty” – powiedziała Premier Beata Szydło. 

Premier podkreśliła też, że Rząd wywiąże się ze wszystkich zobowiązań, które zostały złożone przy przygotowaniu reformy, takich jak wprowadzenie opieki medycznej w szkołach czy wzrost wynagrodzeń nauczycieli.
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.