Aktualności

05.09.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: „DZIECI I MŁODZIEŻ TO NAJWIĘKSZY KAPITAŁ POLSKI”

„Reformę edukacji wprowadzamy po to, by polska szkoła była szkołą ambitną, otwartą, nowoczesną, ale też taką, która czerpie z tradycji i kultury polskiego narodu – oznajmiła Premier Beata Szydło podczas ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego w Dobrzechowie.

Zdaniem Szefowej Polskiego Rządu polska szkoła musi sprostać wyzwaniom współczesności, by dobrze przygotować dzieci i młodzież do wyzwań, które przed nimi stoją. „Szkoła będzie przewodnikiem, będzie uczyła i wychowywała. Będzie szkołą, w której każdy musi znaleźć równe szanse, bez względu na to, skąd pochodzi, gdzie mieszka, jakie są możliwości materialne jego rodziców (…) Każdy ma prawo do tego, aby zdobyć jak najlepsze wykształcenie, które będzie realizowało jego marzenia i wykorzystywało jego talenty” – powiedziała Premier Beata Szydło. 

Premier podkreśliła też, że Rząd wywiąże się ze wszystkich zobowiązań, które zostały złożone przy przygotowaniu reformy, takich jak wprowadzenie opieki medycznej w szkołach czy wzrost wynagrodzeń nauczycieli.
 

powrót do góry

13.10.2017

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: ZMIANY POTRZEBUJĄ CZASU

„Reforma zdrowia i wprowadzenie zmian w szkołach to bardzo trudny do zrealizowania postulat i w pełni zdaję sobie sprawę, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Nie zmienia to faktu, że wprowadzane przez rząd zmiany są konieczne i niezbędne” – mówi Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w rozmowie z „Super Expressem” na temat reformy opieki zdrowotnej w szkole.
13.10.2017

PAŹDZIERNIKOWA SESJA PLENARNA – PODSUMOWANIE

Podczas październikowej sesji plenarnej posłowie skrytykowali brak wystarczających postępów w negocjacjach w sprawie Brexitu. Poruszyli również temat najnowszych wydarzeń w Katalonii oraz wezwali w rezolucji do zaostrzenia środków mających na celu walkę z atakami cybernetycznymi.
07.10.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: IM LEPSZE SONDAŻE, TYM WIĘCEJ PRACY

„Im mamy lepsze sondaże, uważam, że powinniśmy więcej pracować. Polacy doceniają, że Rząd PiS jest konsekwentny, że nie wycofuje się z trudnych decyzji, realizuje obietnice, mimo że jesteśmy atakowani” – oświadczyła Premier Beata Szydło w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.