Aktualności

21.09.2017

DODATKOWE NAKŁADY NA OCHRONĘ ZDROWIA

„Spodziewamy się większej ilości pieniędzy w zdrowiu, a to jest coś niezwykle istotnego. Służba zdrowia w Polsce od bardzo dawna jest niedofinansowana i każde dodatkowe środki, które są do naszej dyspozycji, są potrzebne” – powiedział Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł.
 
14 września Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił szczegóły dotyczące dodatkowych środków pieniężnych, które zasilą polską służbę zdrowia jeszcze w tym roku. Wedle specustawy (ustawy o szczególnych rozwiązaniach mających zapewnić poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej) wzrost nakładów na ochronę zdrowia wyniesie 281,8 mln zł.
 
Środki przeznaczone zostaną między innymi na zakup sprzętu w zakresie onkologii, pediatrii i chirurgii. Część pieniędzy wykorzystana zostanie na zakup 16 dentobusów oraz doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach. Wedle planów Ministerstwa pozostałe dofinansowania obejmą m.in. szczepienia ochronne przeciw pneumokokom oraz zakup dodatkowych świadczeń zdrowotnych w ramach obszarów, w których kolejki pacjentów są najdłuższe (np. operacje zaćmy, operacje wymiany stawu biodrowego), co ma się przyczynić do ich skrócenia.
 
Pełen wykaz dziedzin objętych dofinansowaniem dostępny jest na stronie Ministerstwa Zdrowia.
 

powrót do góry

13.10.2017

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: ZMIANY POTRZEBUJĄ CZASU

„Reforma zdrowia i wprowadzenie zmian w szkołach to bardzo trudny do zrealizowania postulat i w pełni zdaję sobie sprawę, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Nie zmienia to faktu, że wprowadzane przez rząd zmiany są konieczne i niezbędne” – mówi Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w rozmowie z „Super Expressem” na temat reformy opieki zdrowotnej w szkole.
13.10.2017

PAŹDZIERNIKOWA SESJA PLENARNA – PODSUMOWANIE

Podczas październikowej sesji plenarnej posłowie skrytykowali brak wystarczających postępów w negocjacjach w sprawie Brexitu. Poruszyli również temat najnowszych wydarzeń w Katalonii oraz wezwali w rezolucji do zaostrzenia środków mających na celu walkę z atakami cybernetycznymi.
07.10.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: IM LEPSZE SONDAŻE, TYM WIĘCEJ PRACY

„Im mamy lepsze sondaże, uważam, że powinniśmy więcej pracować. Polacy doceniają, że Rząd PiS jest konsekwentny, że nie wycofuje się z trudnych decyzji, realizuje obietnice, mimo że jesteśmy atakowani” – oświadczyła Premier Beata Szydło w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.