Aktualności

21.09.2017

DODATKOWE NAKŁADY NA OCHRONĘ ZDROWIA

„Spodziewamy się większej ilości pieniędzy w zdrowiu, a to jest coś niezwykle istotnego. Służba zdrowia w Polsce od bardzo dawna jest niedofinansowana i każde dodatkowe środki, które są do naszej dyspozycji, są potrzebne” – powiedział Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł.
 
14 września Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił szczegóły dotyczące dodatkowych środków pieniężnych, które zasilą polską służbę zdrowia jeszcze w tym roku. Wedle specustawy (ustawy o szczególnych rozwiązaniach mających zapewnić poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej) wzrost nakładów na ochronę zdrowia wyniesie 281,8 mln zł.
 
Środki przeznaczone zostaną między innymi na zakup sprzętu w zakresie onkologii, pediatrii i chirurgii. Część pieniędzy wykorzystana zostanie na zakup 16 dentobusów oraz doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach. Wedle planów Ministerstwa pozostałe dofinansowania obejmą m.in. szczepienia ochronne przeciw pneumokokom oraz zakup dodatkowych świadczeń zdrowotnych w ramach obszarów, w których kolejki pacjentów są najdłuższe (np. operacje zaćmy, operacje wymiany stawu biodrowego), co ma się przyczynić do ich skrócenia.
 
Pełen wykaz dziedzin objętych dofinansowaniem dostępny jest na stronie Ministerstwa Zdrowia.
 

powrót do góry

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
29.11.2017

Bolesław Piecha w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja

W rozmowie z redaktorem programu „Z Parlamentu Europejskiego” Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha komentuje aktualne wydarzenia dotyczące Unii Europejskiej, takie jak negocjacje z Wielką Brytanią po Brexicie czy decyzja o przeniesieniu Europejskiej Agencji Leków do stolicy Holandii.
22.11.2017

KAJ MIKOŁAJ FEDRUJE, TAM BASIA RYCHTUJE – ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z POSŁEM DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO BOLESŁAWEM PIECHĄ

6 grudnia na rybnickim rynku odbędzie się wydarzenie „Śląskie pod choinką. Świąteczne spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Bolesławem Piechą”.