Aktualności

21.09.2017

DODATKOWE NAKŁADY NA OCHRONĘ ZDROWIA

„Spodziewamy się większej ilości pieniędzy w zdrowiu, a to jest coś niezwykle istotnego. Służba zdrowia w Polsce od bardzo dawna jest niedofinansowana i każde dodatkowe środki, które są do naszej dyspozycji, są potrzebne” – powiedział Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł.
 
14 września Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił szczegóły dotyczące dodatkowych środków pieniężnych, które zasilą polską służbę zdrowia jeszcze w tym roku. Wedle specustawy (ustawy o szczególnych rozwiązaniach mających zapewnić poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej) wzrost nakładów na ochronę zdrowia wyniesie 281,8 mln zł.
 
Środki przeznaczone zostaną między innymi na zakup sprzętu w zakresie onkologii, pediatrii i chirurgii. Część pieniędzy wykorzystana zostanie na zakup 16 dentobusów oraz doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach. Wedle planów Ministerstwa pozostałe dofinansowania obejmą m.in. szczepienia ochronne przeciw pneumokokom oraz zakup dodatkowych świadczeń zdrowotnych w ramach obszarów, w których kolejki pacjentów są najdłuższe (np. operacje zaćmy, operacje wymiany stawu biodrowego), co ma się przyczynić do ich skrócenia.
 
Pełen wykaz dziedzin objętych dofinansowaniem dostępny jest na stronie Ministerstwa Zdrowia.
 

powrót do góry

16.02.2018

STAŁO SIĘ. DŁUGO WYCZEKIWANE POROZUMIENIE MINISTERSTWA ZDROWIA Z LEKARZAMI REZYDENTAMI

Seria konsultacji i spotkań Ministerstwa Zdrowia z lekarzami rezydentami w końcu przynosi oczekiwane rezultaty. Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski wypracował porozumienie, na którym zyskają pacjenci i cały system opieki zdrowotnej w Polsce.
05.02.2018

ORĘDZIE DO POLAKÓW PREMIERA MORAWIECKIEGO

„Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Śmierć i cierpienie w niemieckich, nazistowskich obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków oraz wielu innych narodów” – powiedział Premier Mateusz Morawiecki w orędziu do Polaków.
05.02.2018

ROLA SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH W PROFILAKTYCE CHORÓB ZAKAŹNYCH – APEL DO KOMISJI EUROPEJSKIEJ

Odejście od szczepień ochronnych spowodowało wyraźny wzrost zachorowań w Europie na groźne choroby zakaźne. Jedną z nich jest odra, nierzadko prowadząca do wirusowego zapalenia mózgu i śmierci dzieci. Były wiceminister zdrowia i poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha kieruje apel do Komisji Europejskiej o zainicjowanie walki ze śmiercionośnym zjawiskiem.