Aktualności

15.09.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: POLSKIE GÓRNICTWO ZACZYNA NOWE ŻYCIE

„Chcemy, by polskie górnictwo było nowoczesne, bezpieczne, konkurencyjne i przynosiło zyski. Dzisiaj, po pierwszym półroczu, możemy powiedzieć, że wiadomości są optymistyczne, ponieważ kondycje spółek węglowych, spółek energetycznych są bardzo dobre. Polskie górnictwo zaczyna nowe życie” – powiedziała Premier Beata Szydło podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach.

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych na Śląsku o ponad 30-letniej tradycji. W tym roku w wydarzeniu uczestniczyła Premier Beata Szydło, która podsumowała dotychczasowe efekty przeprowadzanej przez Polski Rząd reformy górnictwa.

„Chcemy budować polską energetykę, polską gospodarkę w oparciu o bezpieczny miks energetyczny, w którym węgiel kamienny, węgiel brunatny będzie miał niezwykle istotne miejsce” – podkreśliła Premier Szydło.

Zdaniem Premier Szydło należy promować polską myśl inżynierską i oferować polskie produkty za granicą. Wiceminister Energii Grzegorz Tobiszowski dodał, że działania Rządu przynoszą spodziewane efekty.

„Za pierwsze półrocze mamy dodatni wynik. Ten rok pokazuje, że górnictwo wstało z kolan, zaczyna zajmować właściwe miejsce. Sektor węgla kamiennego jest istotnym sektorem, dlatego wciąż stawiamy na jego rozwój” – podsumował Wiceminister Tobiszowski.


powrót do góry

16.02.2018

STAŁO SIĘ. DŁUGO WYCZEKIWANE POROZUMIENIE MINISTERSTWA ZDROWIA Z LEKARZAMI REZYDENTAMI

Seria konsultacji i spotkań Ministerstwa Zdrowia z lekarzami rezydentami w końcu przynosi oczekiwane rezultaty. Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski wypracował porozumienie, na którym zyskają pacjenci i cały system opieki zdrowotnej w Polsce.
05.02.2018

ORĘDZIE DO POLAKÓW PREMIERA MORAWIECKIEGO

„Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Śmierć i cierpienie w niemieckich, nazistowskich obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków oraz wielu innych narodów” – powiedział Premier Mateusz Morawiecki w orędziu do Polaków.
05.02.2018

ROLA SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH W PROFILAKTYCE CHORÓB ZAKAŹNYCH – APEL DO KOMISJI EUROPEJSKIEJ

Odejście od szczepień ochronnych spowodowało wyraźny wzrost zachorowań w Europie na groźne choroby zakaźne. Jedną z nich jest odra, nierzadko prowadząca do wirusowego zapalenia mózgu i śmierci dzieci. Były wiceminister zdrowia i poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha kieruje apel do Komisji Europejskiej o zainicjowanie walki ze śmiercionośnym zjawiskiem.