Aktualności

15.09.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: POLSKIE GÓRNICTWO ZACZYNA NOWE ŻYCIE

„Chcemy, by polskie górnictwo było nowoczesne, bezpieczne, konkurencyjne i przynosiło zyski. Dzisiaj, po pierwszym półroczu, możemy powiedzieć, że wiadomości są optymistyczne, ponieważ kondycje spółek węglowych, spółek energetycznych są bardzo dobre. Polskie górnictwo zaczyna nowe życie” – powiedziała Premier Beata Szydło podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach.

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych na Śląsku o ponad 30-letniej tradycji. W tym roku w wydarzeniu uczestniczyła Premier Beata Szydło, która podsumowała dotychczasowe efekty przeprowadzanej przez Polski Rząd reformy górnictwa.

„Chcemy budować polską energetykę, polską gospodarkę w oparciu o bezpieczny miks energetyczny, w którym węgiel kamienny, węgiel brunatny będzie miał niezwykle istotne miejsce” – podkreśliła Premier Szydło.

Zdaniem Premier Szydło należy promować polską myśl inżynierską i oferować polskie produkty za granicą. Wiceminister Energii Grzegorz Tobiszowski dodał, że działania Rządu przynoszą spodziewane efekty.

„Za pierwsze półrocze mamy dodatni wynik. Ten rok pokazuje, że górnictwo wstało z kolan, zaczyna zajmować właściwe miejsce. Sektor węgla kamiennego jest istotnym sektorem, dlatego wciąż stawiamy na jego rozwój” – podsumował Wiceminister Tobiszowski.


powrót do góry

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
29.11.2017

Bolesław Piecha w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja

W rozmowie z redaktorem programu „Z Parlamentu Europejskiego” Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha komentuje aktualne wydarzenia dotyczące Unii Europejskiej, takie jak negocjacje z Wielką Brytanią po Brexicie czy decyzja o przeniesieniu Europejskiej Agencji Leków do stolicy Holandii.
22.11.2017

KAJ MIKOŁAJ FEDRUJE, TAM BASIA RYCHTUJE – ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z POSŁEM DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO BOLESŁAWEM PIECHĄ

6 grudnia na rybnickim rynku odbędzie się wydarzenie „Śląskie pod choinką. Świąteczne spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Bolesławem Piechą”.