Aktualności

15.09.2017

SPOTKANIE PREMIER BEATY SZYDŁO Z SEKRETARZEM GENERALNYM NATO

„Z Sekretarzem Generalnym NATO omówiliśmy m.in. kwestie związane z bezpieczeństwem naszego regionu. W obliczu zmian w środowisku bezpieczeństwa wspólnym interesem wszystkich sojuszników jest by NATO zachowało jedność i sprawność do działania” – powiedziała Premier Beata Szydło podczas konferencji w KPRM.

25 sierpnia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Premier Beata Szydło spotkała się z Sekretarzem Generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem, aby omówić najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem kraju.

Po zakończonych rozmowach Szefowa Polskiego Rządu oświadczyła, że z satysfakcją odnotowuje rozmieszczenie sił sojuszniczych w Polsce i państwach bałtyckich. Priorytetem Polski w trakcie najbliższych miesięcy będą przygotowania do przyszłorocznego szczytu NATO w Brukseli i wzmocnienie sojuszniczego odstraszania i obrony.

„Jest już złożony projekt ustawy w Sejmie, w którym zagwarantowaliśmy, iż do 2030 r. uzyskamy 2,5 proc. PKB na cele obronne” – podsumowała Premier Beata Szydło, zdaniem której Polska jest i będzie aktywnym i lojalnym członkiem debaty nad przyszłością Sojuszu.
 


powrót do góry

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
29.11.2017

Bolesław Piecha w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja

W rozmowie z redaktorem programu „Z Parlamentu Europejskiego” Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha komentuje aktualne wydarzenia dotyczące Unii Europejskiej, takie jak negocjacje z Wielką Brytanią po Brexicie czy decyzja o przeniesieniu Europejskiej Agencji Leków do stolicy Holandii.
22.11.2017

KAJ MIKOŁAJ FEDRUJE, TAM BASIA RYCHTUJE – ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z POSŁEM DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO BOLESŁAWEM PIECHĄ

6 grudnia na rybnickim rynku odbędzie się wydarzenie „Śląskie pod choinką. Świąteczne spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Bolesławem Piechą”.