Aktualności

11.02.2015

List do Ewy Kopacz w sprawie strajku w JSW

W poniedziałek, 9 lutego Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość – Mariusz Błaszczak wystosował do Prezes Rady Ministrów – Ewy Kopacz list dotyczący strajku górników w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Poseł na Sejm RP podkreślił w nim przede wszystkim rolę zmian personalnych w zarządzie spółki (zwłaszcza w odniesieniu do oczekiwanego zwolnienia ze stanowiska prezesa – Jarosława Zagórowskiego) jako głównego czynnika mogącego wpłynąć na zażegnanie konfliktu pomiędzy górnikami a zarządzającymi JSW.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu:


powrót do góry

16.01.2018

PROF. ŁUKASZ SZUMOWSKI NOWYM MINISTREM ZDROWIA

We wtorek, 9 stycznia, w Ministerstwie Zdrowia odbyło się uroczyste spotkanie nowo powołanego Ministra Zdrowia – prof. Łukasza Szumowskiego – z ustępującym ze stanowiska dr Konstantym Radziwiłłem. „Te dwa lata w moim życiu osobiście to były wspaniałe dwa lata. Zrobiliśmy bardzo dużo” – stwierdził Konstanty Radziwiłł.
15.01.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: NIE DA SIĘ ŁATAĆ ROZERWANYCH SPODNI

„Warunki pracy i płacy lekarzy powinny być priorytetem. Naprawdę chciałbym, ale nie zwiększymy z roku na rok liczby lekarzy. Nie stać nas na to, by w szybki sposób naprawić to, co psuło się przez dziesięciolecia” – stwierdził Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w najnowszej rozmowie z „Super Expressem”.
10.01.2018

CO NOWEGO W PE? WALKA Z TERRORYZMEM I BISFENOL A

W tym tygodniu posłowie Parlamentu Europejskiego dyskutować będą m.in. na temat nowych narzędzi służących walce z terroryzmem. Obradować będą również nad zwiększeniem limitów stosowania bisfenolu A w produktach mających kontakt z żywnością oraz przygotowywać się do styczniowej sesji plenarnej w Strasburgu.