Aktualności

11.02.2015

List do Ewy Kopacz w sprawie strajku w JSW

W poniedziałek, 9 lutego Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość – Mariusz Błaszczak wystosował do Prezes Rady Ministrów – Ewy Kopacz list dotyczący strajku górników w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Poseł na Sejm RP podkreślił w nim przede wszystkim rolę zmian personalnych w zarządzie spółki (zwłaszcza w odniesieniu do oczekiwanego zwolnienia ze stanowiska prezesa – Jarosława Zagórowskiego) jako głównego czynnika mogącego wpłynąć na zażegnanie konfliktu pomiędzy górnikami a zarządzającymi JSW.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu:


powrót do góry

23.04.2018

DENTOBUSY – I CO JESZCZE? USTAWA O OPIECE ZDROWOTNEJ NAD UCZNIAMI

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło prace nad przygotowaniem ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Już wkrótce polskie szkoły będą mogły liczyć na zdecydowanie lepsze warunki organizacyjne do realizacji opieki zdrowotnej. Jakie jeszcze zmiany, oprócz zapowiadanych od dawna dentobusów, wprowadzi polski resort zdrowia?
23.04.2018

PE: „ZBYT WIELU RODZICÓW UCHYLA SIĘ OD SZCZEPIEŃ, A WIELE CHORÓB ZAKAŹNYCH POWRACA NA NOWO”

Trzykrotnie więcej przypadków zachorowań na odrę w skali roku – alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują konsekwencje coraz powszechniejszej praktyki uchylania się od obowiązku szczepień. Zaniepokojeni sytuacją europosłowie wzywają m.in. do walki z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w sieci.
18.04.2018

SZPITAL MIEJSKI W ZABRZU OTRZYMA DOFINANSOWANIE: POWSTANIE ODDZIAŁ RATUNKOWY I LĄDOWISKO DLA ŚMIGŁOWCÓW

Dzięki blisko 8,5 mln złotych z funduszy europejskich pacjenci Szpitala Miejskiego w Zabrzu otrzymają dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego.