Aktualności

11.02.2015

List do Ewy Kopacz w sprawie strajku w JSW

W poniedziałek, 9 lutego Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość – Mariusz Błaszczak wystosował do Prezes Rady Ministrów – Ewy Kopacz list dotyczący strajku górników w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Poseł na Sejm RP podkreślił w nim przede wszystkim rolę zmian personalnych w zarządzie spółki (zwłaszcza w odniesieniu do oczekiwanego zwolnienia ze stanowiska prezesa – Jarosława Zagórowskiego) jako głównego czynnika mogącego wpłynąć na zażegnanie konfliktu pomiędzy górnikami a zarządzającymi JSW.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu:


powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.