Aktualności

13.09.2017

„TO WIĘKSZA SZANSA NA POPRAWĘ BEZPIECZEŃSTWA POLAKÓW” – BOLESŁAW PIECHA O REFORMIE ZDROWIA

Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha w rozmowie z redaktor Edytą Hołdyńską ocenia korzyści płynące z ustawy tworzącej tzw. sieci szpitali. Projekt Prawa i Sprawiedliwości ma na celu usprawnić organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne. Reforma zdrowia wejdzie w życie 1 października 2017 roku. 

Poseł PiS Bolesław Piecha stwierdza, że jednym z najważniejszych efektów reformy będzie poprawa dostępności do służby zdrowia oraz jakości świadczonych usług medycznych. Zdaniem byłego wiceministra zdrowia w dobrze zarządzanych szpitalach, które zdobyły solidne podstawy finansowe, pacjent może czuć się w pełni bezpiecznie.
 
Zgodnie z reformą, podstawowej zmianie ulegnie sposób opłacania systemu zdrowia. Placówki szpitalne będą częściowo finansowanie z ryczałtu, tj. z kwoty ustalonej odgórnie za pomocą algorytmu. W opinii posła Bolesława Piechy najlepszym rozwiązaniem staną się czytelne i precyzyjne obliczanie wielkości środków finansowych, jakie przysługują konkretnym szpitalom w określonym terminie. Przejrzystość takich rozporządzeń jest ważna z punktu widzenia tych, którzy będą o nie zabiegać. 
 
Szpitale publiczne, które borykają się dziś z problemami finansowymi, wreszcie będą mogły skupić się na leczeniu pacjenta, nie martwiąc się o brak środków na jego zabezpieczenie. Usystematyzowanie opieki zdrowotnej polegać ma więc na kompleksowym leczeniu jak najbliżej miejsca zamieszkania przez lekarzy pierwszego kontaktu. Wzmocnienie tej części systemu jest dla posła Bolesława Piechy źródłem nadziei na poprawę funkcjonowania Narodowej Służby Zdrowia. 
 

powrót do góry

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
29.11.2017

Bolesław Piecha w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja

W rozmowie z redaktorem programu „Z Parlamentu Europejskiego” Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha komentuje aktualne wydarzenia dotyczące Unii Europejskiej, takie jak negocjacje z Wielką Brytanią po Brexicie czy decyzja o przeniesieniu Europejskiej Agencji Leków do stolicy Holandii.
22.11.2017

KAJ MIKOŁAJ FEDRUJE, TAM BASIA RYCHTUJE – ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z POSŁEM DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO BOLESŁAWEM PIECHĄ

6 grudnia na rybnickim rynku odbędzie się wydarzenie „Śląskie pod choinką. Świąteczne spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Bolesławem Piechą”.