Aktualności

13.09.2017

„TO WIĘKSZA SZANSA NA POPRAWĘ BEZPIECZEŃSTWA POLAKÓW” – BOLESŁAW PIECHA O REFORMIE ZDROWIA

Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha w rozmowie z redaktor Edytą Hołdyńską ocenia korzyści płynące z ustawy tworzącej tzw. sieci szpitali. Projekt Prawa i Sprawiedliwości ma na celu usprawnić organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne. Reforma zdrowia wejdzie w życie 1 października 2017 roku. 

Poseł PiS Bolesław Piecha stwierdza, że jednym z najważniejszych efektów reformy będzie poprawa dostępności do służby zdrowia oraz jakości świadczonych usług medycznych. Zdaniem byłego wiceministra zdrowia w dobrze zarządzanych szpitalach, które zdobyły solidne podstawy finansowe, pacjent może czuć się w pełni bezpiecznie.
 
Zgodnie z reformą, podstawowej zmianie ulegnie sposób opłacania systemu zdrowia. Placówki szpitalne będą częściowo finansowanie z ryczałtu, tj. z kwoty ustalonej odgórnie za pomocą algorytmu. W opinii posła Bolesława Piechy najlepszym rozwiązaniem staną się czytelne i precyzyjne obliczanie wielkości środków finansowych, jakie przysługują konkretnym szpitalom w określonym terminie. Przejrzystość takich rozporządzeń jest ważna z punktu widzenia tych, którzy będą o nie zabiegać. 
 
Szpitale publiczne, które borykają się dziś z problemami finansowymi, wreszcie będą mogły skupić się na leczeniu pacjenta, nie martwiąc się o brak środków na jego zabezpieczenie. Usystematyzowanie opieki zdrowotnej polegać ma więc na kompleksowym leczeniu jak najbliżej miejsca zamieszkania przez lekarzy pierwszego kontaktu. Wzmocnienie tej części systemu jest dla posła Bolesława Piechy źródłem nadziei na poprawę funkcjonowania Narodowej Służby Zdrowia. 
 

powrót do góry

13.10.2017

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: ZMIANY POTRZEBUJĄ CZASU

„Reforma zdrowia i wprowadzenie zmian w szkołach to bardzo trudny do zrealizowania postulat i w pełni zdaję sobie sprawę, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Nie zmienia to faktu, że wprowadzane przez rząd zmiany są konieczne i niezbędne” – mówi Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w rozmowie z „Super Expressem” na temat reformy opieki zdrowotnej w szkole.
13.10.2017

PAŹDZIERNIKOWA SESJA PLENARNA – PODSUMOWANIE

Podczas październikowej sesji plenarnej posłowie skrytykowali brak wystarczających postępów w negocjacjach w sprawie Brexitu. Poruszyli również temat najnowszych wydarzeń w Katalonii oraz wezwali w rezolucji do zaostrzenia środków mających na celu walkę z atakami cybernetycznymi.
07.10.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: IM LEPSZE SONDAŻE, TYM WIĘCEJ PRACY

„Im mamy lepsze sondaże, uważam, że powinniśmy więcej pracować. Polacy doceniają, że Rząd PiS jest konsekwentny, że nie wycofuje się z trudnych decyzji, realizuje obietnice, mimo że jesteśmy atakowani” – oświadczyła Premier Beata Szydło w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.