Aktualności

13.09.2017

„TO WIĘKSZA SZANSA NA POPRAWĘ BEZPIECZEŃSTWA POLAKÓW” – BOLESŁAW PIECHA O REFORMIE ZDROWIA

Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha w rozmowie z redaktor Edytą Hołdyńską ocenia korzyści płynące z ustawy tworzącej tzw. sieci szpitali. Projekt Prawa i Sprawiedliwości ma na celu usprawnić organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne. Reforma zdrowia wejdzie w życie 1 października 2017 roku. 

Poseł PiS Bolesław Piecha stwierdza, że jednym z najważniejszych efektów reformy będzie poprawa dostępności do służby zdrowia oraz jakości świadczonych usług medycznych. Zdaniem byłego wiceministra zdrowia w dobrze zarządzanych szpitalach, które zdobyły solidne podstawy finansowe, pacjent może czuć się w pełni bezpiecznie.
 
Zgodnie z reformą, podstawowej zmianie ulegnie sposób opłacania systemu zdrowia. Placówki szpitalne będą częściowo finansowanie z ryczałtu, tj. z kwoty ustalonej odgórnie za pomocą algorytmu. W opinii posła Bolesława Piechy najlepszym rozwiązaniem staną się czytelne i precyzyjne obliczanie wielkości środków finansowych, jakie przysługują konkretnym szpitalom w określonym terminie. Przejrzystość takich rozporządzeń jest ważna z punktu widzenia tych, którzy będą o nie zabiegać. 
 
Szpitale publiczne, które borykają się dziś z problemami finansowymi, wreszcie będą mogły skupić się na leczeniu pacjenta, nie martwiąc się o brak środków na jego zabezpieczenie. Usystematyzowanie opieki zdrowotnej polegać ma więc na kompleksowym leczeniu jak najbliżej miejsca zamieszkania przez lekarzy pierwszego kontaktu. Wzmocnienie tej części systemu jest dla posła Bolesława Piechy źródłem nadziei na poprawę funkcjonowania Narodowej Służby Zdrowia. 
 

powrót do góry

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.
16.03.2018

KONFERENCJA „NIEPODLEGLOŚĆ CYFROWA. POLSKA MYŚL TECHNOLOGICZNA…”

2 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod tytułem „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Głos zabrał między innymi Premier Mateusz Morawiecki: „Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności” – powiedział.
14.03.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA WICEPRZEWODNICZĄCYM EUROPARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. PESTYCYDÓW

W poniedziałek, 12 marca, Parlament Europejski dokonał wyboru kierownictwa komisji śledczej ds. unijnej procedury wydawania zezwoleń na dopuszczenie pestycydów do obrotu. Wiceprzewodniczącym komisji został europoseł PiS Bolesław Piecha.