Aktualności

25.08.2017

PE OKREŚLA WARUNKI NEGOCJACJI WS. BREXITU

Interesy obywateli na pierwszym miejscu oraz przestrzeganie zobowiązań dotyczących budżetu UE – takie warunki negocjacji postawił Parlament Europejski Wielkiej Brytanii, która rozpoczęła formalny proces odejścia ze Wspólnoty.
 
Parlament Europejski zobowiązany jest do zatwierdzenia wszelkich umów dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Podczas głosowania posłowie będą sprawdzali, czy przestrzegane były ustanowione przez nich zasady negocjacji ustanowione przez Parlament.
 
Interesy obywateli muszą stanowić priorytet wszystkich podejmowanych działań. Negocjacje powinny być prowadzone w dobrej wierze i przy zachowaniu pełnej przejrzystości. Podczas rozmów nie może dojść do ustępstw pomiędzy bezpieczeństwem a przyszłymi stosunkami gospodarczymi.
Ponadto Zjednoczone Królestwo musi przestrzegać zobowiązań dotyczących budżetu UE. Zarys przyszłych stosunków UE-Wielka Brytania będzie omawiany wyłącznie po wyraźnym postępie w rozmowach dotyczących tego, jak ma wyglądać odejście ze Wspólnoty. Parlamentarzyści podkreślają, że członkostwo w jednolitym rynku możliwe jest tylko wtedy, gdy ma miejsce wolny przepływ produktów, kapitału, usług i osób. Wielka Brytania nie może prowadzić oddzielnych negocjacji z poszczególnymi państwami UE czy państwami spoza UE.
 

powrót do góry

13.10.2017

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: ZMIANY POTRZEBUJĄ CZASU

„Reforma zdrowia i wprowadzenie zmian w szkołach to bardzo trudny do zrealizowania postulat i w pełni zdaję sobie sprawę, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Nie zmienia to faktu, że wprowadzane przez rząd zmiany są konieczne i niezbędne” – mówi Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w rozmowie z „Super Expressem” na temat reformy opieki zdrowotnej w szkole.
13.10.2017

PAŹDZIERNIKOWA SESJA PLENARNA – PODSUMOWANIE

Podczas październikowej sesji plenarnej posłowie skrytykowali brak wystarczających postępów w negocjacjach w sprawie Brexitu. Poruszyli również temat najnowszych wydarzeń w Katalonii oraz wezwali w rezolucji do zaostrzenia środków mających na celu walkę z atakami cybernetycznymi.
07.10.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: IM LEPSZE SONDAŻE, TYM WIĘCEJ PRACY

„Im mamy lepsze sondaże, uważam, że powinniśmy więcej pracować. Polacy doceniają, że Rząd PiS jest konsekwentny, że nie wycofuje się z trudnych decyzji, realizuje obietnice, mimo że jesteśmy atakowani” – oświadczyła Premier Beata Szydło w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.