Aktualności

25.08.2017

PE OKREŚLA WARUNKI NEGOCJACJI WS. BREXITU

Interesy obywateli na pierwszym miejscu oraz przestrzeganie zobowiązań dotyczących budżetu UE – takie warunki negocjacji postawił Parlament Europejski Wielkiej Brytanii, która rozpoczęła formalny proces odejścia ze Wspólnoty.
 
Parlament Europejski zobowiązany jest do zatwierdzenia wszelkich umów dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Podczas głosowania posłowie będą sprawdzali, czy przestrzegane były ustanowione przez nich zasady negocjacji ustanowione przez Parlament.
 
Interesy obywateli muszą stanowić priorytet wszystkich podejmowanych działań. Negocjacje powinny być prowadzone w dobrej wierze i przy zachowaniu pełnej przejrzystości. Podczas rozmów nie może dojść do ustępstw pomiędzy bezpieczeństwem a przyszłymi stosunkami gospodarczymi.
Ponadto Zjednoczone Królestwo musi przestrzegać zobowiązań dotyczących budżetu UE. Zarys przyszłych stosunków UE-Wielka Brytania będzie omawiany wyłącznie po wyraźnym postępie w rozmowach dotyczących tego, jak ma wyglądać odejście ze Wspólnoty. Parlamentarzyści podkreślają, że członkostwo w jednolitym rynku możliwe jest tylko wtedy, gdy ma miejsce wolny przepływ produktów, kapitału, usług i osób. Wielka Brytania nie może prowadzić oddzielnych negocjacji z poszczególnymi państwami UE czy państwami spoza UE.
 

powrót do góry

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
29.11.2017

Bolesław Piecha w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja

W rozmowie z redaktorem programu „Z Parlamentu Europejskiego” Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha komentuje aktualne wydarzenia dotyczące Unii Europejskiej, takie jak negocjacje z Wielką Brytanią po Brexicie czy decyzja o przeniesieniu Europejskiej Agencji Leków do stolicy Holandii.
22.11.2017

KAJ MIKOŁAJ FEDRUJE, TAM BASIA RYCHTUJE – ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z POSŁEM DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO BOLESŁAWEM PIECHĄ

6 grudnia na rybnickim rynku odbędzie się wydarzenie „Śląskie pod choinką. Świąteczne spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Bolesławem Piechą”.