Aktualności

25.08.2017

PE OKREŚLA WARUNKI NEGOCJACJI WS. BREXITU

Interesy obywateli na pierwszym miejscu oraz przestrzeganie zobowiązań dotyczących budżetu UE – takie warunki negocjacji postawił Parlament Europejski Wielkiej Brytanii, która rozpoczęła formalny proces odejścia ze Wspólnoty.
 
Parlament Europejski zobowiązany jest do zatwierdzenia wszelkich umów dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Podczas głosowania posłowie będą sprawdzali, czy przestrzegane były ustanowione przez nich zasady negocjacji ustanowione przez Parlament.
 
Interesy obywateli muszą stanowić priorytet wszystkich podejmowanych działań. Negocjacje powinny być prowadzone w dobrej wierze i przy zachowaniu pełnej przejrzystości. Podczas rozmów nie może dojść do ustępstw pomiędzy bezpieczeństwem a przyszłymi stosunkami gospodarczymi.
Ponadto Zjednoczone Królestwo musi przestrzegać zobowiązań dotyczących budżetu UE. Zarys przyszłych stosunków UE-Wielka Brytania będzie omawiany wyłącznie po wyraźnym postępie w rozmowach dotyczących tego, jak ma wyglądać odejście ze Wspólnoty. Parlamentarzyści podkreślają, że członkostwo w jednolitym rynku możliwe jest tylko wtedy, gdy ma miejsce wolny przepływ produktów, kapitału, usług i osób. Wielka Brytania nie może prowadzić oddzielnych negocjacji z poszczególnymi państwami UE czy państwami spoza UE.
 

powrót do góry

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.
16.03.2018

KONFERENCJA „NIEPODLEGLOŚĆ CYFROWA. POLSKA MYŚL TECHNOLOGICZNA…”

2 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod tytułem „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Głos zabrał między innymi Premier Mateusz Morawiecki: „Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności” – powiedział.
14.03.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA WICEPRZEWODNICZĄCYM EUROPARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. PESTYCYDÓW

W poniedziałek, 12 marca, Parlament Europejski dokonał wyboru kierownictwa komisji śledczej ds. unijnej procedury wydawania zezwoleń na dopuszczenie pestycydów do obrotu. Wiceprzewodniczącym komisji został europoseł PiS Bolesław Piecha.