Aktualności

21.08.2017

MINISTERSTWO ZDROWIA WSPIERA WALKĘ Z OTYŁOŚCIĄ W MYSŁOWICACH

Zmiana nawyków żywieniowych, zwiększenie aktywności fizycznej oraz stworzenie warunków do pokonywania codziennych trudności w walce z otyłością – to cele programu zainicjowanego przez Wydział Zdrowia i Polityki Socjalnej Urzędu Miasta Mysłowice we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.
 
Wprowadzenie programu walki z otyłością w Mysłowicach stało się możliwe dzięki zwycięstwu w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020. Zadaniem NPZ jest zwiększenie świadomości Polaków na temat indywidualnych zachowań prozdrowotnych. Oczekuje się, że w wyniku prowadzonych działań wydłuży się średnia długość życia Polaków, ogólny stan zdrowia społeczeństwa ulegnie zdecydowanej poprawie oraz zmniejszy się liczba zgonów zależnych od stylu życia.
 
W programie walki z otyłością realizowanym w Mysłowicach bierze udział 20 mieszkańców miasta w wieku od 35 do 60 lat, dla których zbyt duża masa ciała stanowi problem wyraźnie utrudniający codzienne funkcjonowanie. Dla każdego spośród nich przewidziano bezpłatne konsultacje lekarskie i dietetyczne, analizę składu ciała i indywidualne ułożenie diety. Zwiększeniu aktywności fizycznej uczestników posłużą zajęcia z wykwalifikowanym trenerem oraz karnet do strefy basenowej i do siłowni. Planowana jest także jednodniowa wycieczka w Beskid Śląski z przewodnikiem i zajęcia z nordic walking.
 
Działania w Mysłowicach będą prowadzone od czerwca do końca listopada 2017 r.
 

powrót do góry

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
29.11.2017

Bolesław Piecha w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja

W rozmowie z redaktorem programu „Z Parlamentu Europejskiego” Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha komentuje aktualne wydarzenia dotyczące Unii Europejskiej, takie jak negocjacje z Wielką Brytanią po Brexicie czy decyzja o przeniesieniu Europejskiej Agencji Leków do stolicy Holandii.
22.11.2017

KAJ MIKOŁAJ FEDRUJE, TAM BASIA RYCHTUJE – ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z POSŁEM DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO BOLESŁAWEM PIECHĄ

6 grudnia na rybnickim rynku odbędzie się wydarzenie „Śląskie pod choinką. Świąteczne spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Bolesławem Piechą”.