Aktualności

21.08.2017

MINISTERSTWO ZDROWIA WSPIERA WALKĘ Z OTYŁOŚCIĄ W MYSŁOWICACH

Zmiana nawyków żywieniowych, zwiększenie aktywności fizycznej oraz stworzenie warunków do pokonywania codziennych trudności w walce z otyłością – to cele programu zainicjowanego przez Wydział Zdrowia i Polityki Socjalnej Urzędu Miasta Mysłowice we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.
 
Wprowadzenie programu walki z otyłością w Mysłowicach stało się możliwe dzięki zwycięstwu w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020. Zadaniem NPZ jest zwiększenie świadomości Polaków na temat indywidualnych zachowań prozdrowotnych. Oczekuje się, że w wyniku prowadzonych działań wydłuży się średnia długość życia Polaków, ogólny stan zdrowia społeczeństwa ulegnie zdecydowanej poprawie oraz zmniejszy się liczba zgonów zależnych od stylu życia.
 
W programie walki z otyłością realizowanym w Mysłowicach bierze udział 20 mieszkańców miasta w wieku od 35 do 60 lat, dla których zbyt duża masa ciała stanowi problem wyraźnie utrudniający codzienne funkcjonowanie. Dla każdego spośród nich przewidziano bezpłatne konsultacje lekarskie i dietetyczne, analizę składu ciała i indywidualne ułożenie diety. Zwiększeniu aktywności fizycznej uczestników posłużą zajęcia z wykwalifikowanym trenerem oraz karnet do strefy basenowej i do siłowni. Planowana jest także jednodniowa wycieczka w Beskid Śląski z przewodnikiem i zajęcia z nordic walking.
 
Działania w Mysłowicach będą prowadzone od czerwca do końca listopada 2017 r.
 

powrót do góry

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.
16.03.2018

KONFERENCJA „NIEPODLEGLOŚĆ CYFROWA. POLSKA MYŚL TECHNOLOGICZNA…”

2 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod tytułem „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Głos zabrał między innymi Premier Mateusz Morawiecki: „Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności” – powiedział.
14.03.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA WICEPRZEWODNICZĄCYM EUROPARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. PESTYCYDÓW

W poniedziałek, 12 marca, Parlament Europejski dokonał wyboru kierownictwa komisji śledczej ds. unijnej procedury wydawania zezwoleń na dopuszczenie pestycydów do obrotu. Wiceprzewodniczącym komisji został europoseł PiS Bolesław Piecha.