Aktualności

21.08.2017

MINISTERSTWO ZDROWIA WSPIERA WALKĘ Z OTYŁOŚCIĄ W MYSŁOWICACH

Zmiana nawyków żywieniowych, zwiększenie aktywności fizycznej oraz stworzenie warunków do pokonywania codziennych trudności w walce z otyłością – to cele programu zainicjowanego przez Wydział Zdrowia i Polityki Socjalnej Urzędu Miasta Mysłowice we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.
 
Wprowadzenie programu walki z otyłością w Mysłowicach stało się możliwe dzięki zwycięstwu w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020. Zadaniem NPZ jest zwiększenie świadomości Polaków na temat indywidualnych zachowań prozdrowotnych. Oczekuje się, że w wyniku prowadzonych działań wydłuży się średnia długość życia Polaków, ogólny stan zdrowia społeczeństwa ulegnie zdecydowanej poprawie oraz zmniejszy się liczba zgonów zależnych od stylu życia.
 
W programie walki z otyłością realizowanym w Mysłowicach bierze udział 20 mieszkańców miasta w wieku od 35 do 60 lat, dla których zbyt duża masa ciała stanowi problem wyraźnie utrudniający codzienne funkcjonowanie. Dla każdego spośród nich przewidziano bezpłatne konsultacje lekarskie i dietetyczne, analizę składu ciała i indywidualne ułożenie diety. Zwiększeniu aktywności fizycznej uczestników posłużą zajęcia z wykwalifikowanym trenerem oraz karnet do strefy basenowej i do siłowni. Planowana jest także jednodniowa wycieczka w Beskid Śląski z przewodnikiem i zajęcia z nordic walking.
 
Działania w Mysłowicach będą prowadzone od czerwca do końca listopada 2017 r.
 

powrót do góry

13.10.2017

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: ZMIANY POTRZEBUJĄ CZASU

„Reforma zdrowia i wprowadzenie zmian w szkołach to bardzo trudny do zrealizowania postulat i w pełni zdaję sobie sprawę, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Nie zmienia to faktu, że wprowadzane przez rząd zmiany są konieczne i niezbędne” – mówi Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w rozmowie z „Super Expressem” na temat reformy opieki zdrowotnej w szkole.
13.10.2017

PAŹDZIERNIKOWA SESJA PLENARNA – PODSUMOWANIE

Podczas październikowej sesji plenarnej posłowie skrytykowali brak wystarczających postępów w negocjacjach w sprawie Brexitu. Poruszyli również temat najnowszych wydarzeń w Katalonii oraz wezwali w rezolucji do zaostrzenia środków mających na celu walkę z atakami cybernetycznymi.
07.10.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: IM LEPSZE SONDAŻE, TYM WIĘCEJ PRACY

„Im mamy lepsze sondaże, uważam, że powinniśmy więcej pracować. Polacy doceniają, że Rząd PiS jest konsekwentny, że nie wycofuje się z trudnych decyzji, realizuje obietnice, mimo że jesteśmy atakowani” – oświadczyła Premier Beata Szydło w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.