Aktualności

21.08.2017

MINISTERSTWO ZDROWIA WSPIERA WALKĘ Z OTYŁOŚCIĄ W MYSŁOWICACH

Zmiana nawyków żywieniowych, zwiększenie aktywności fizycznej oraz stworzenie warunków do pokonywania codziennych trudności w walce z otyłością – to cele programu zainicjowanego przez Wydział Zdrowia i Polityki Socjalnej Urzędu Miasta Mysłowice we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.
 
Wprowadzenie programu walki z otyłością w Mysłowicach stało się możliwe dzięki zwycięstwu w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020. Zadaniem NPZ jest zwiększenie świadomości Polaków na temat indywidualnych zachowań prozdrowotnych. Oczekuje się, że w wyniku prowadzonych działań wydłuży się średnia długość życia Polaków, ogólny stan zdrowia społeczeństwa ulegnie zdecydowanej poprawie oraz zmniejszy się liczba zgonów zależnych od stylu życia.
 
W programie walki z otyłością realizowanym w Mysłowicach bierze udział 20 mieszkańców miasta w wieku od 35 do 60 lat, dla których zbyt duża masa ciała stanowi problem wyraźnie utrudniający codzienne funkcjonowanie. Dla każdego spośród nich przewidziano bezpłatne konsultacje lekarskie i dietetyczne, analizę składu ciała i indywidualne ułożenie diety. Zwiększeniu aktywności fizycznej uczestników posłużą zajęcia z wykwalifikowanym trenerem oraz karnet do strefy basenowej i do siłowni. Planowana jest także jednodniowa wycieczka w Beskid Śląski z przewodnikiem i zajęcia z nordic walking.
 
Działania w Mysłowicach będą prowadzone od czerwca do końca listopada 2017 r.
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.