Aktualności

11.07.2017

PREZES PIS JAROSŁAW KACZYŃSKI: JEST W NAS WIARA W PRZYSZŁOŚĆ I W POLSKĘ

W sobotę, 1 lipca odbył się V Kongres Programowy Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze. Prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński w swoim uroczystym wystąpieniu podsumował działania rządu, podkreślając że PiS było, jest i będzie partią wolności.
„Przywracamy Polakom wybór, bo to między innymi możliwość wyboru oznacza wolność. W przeciwieństwie do naszych poprzedników, nie zamierzamy nikomu jej ograniczać – powiedział prezes Kaczyński. „Hasło Polska jest jedna oddaje istotę naszej partii. Dążymy do tego, by Polacy mieli równe szanse, dlatego zmiany, które chcemy przeprowadzić, mają kilka aspektów” – stwierdził.
 
Zdaniem przewodniczącego partii rządzącej obecna polityka zagraniczna opiera się na dwóch filarach: NATO i UE. Organizacja szczytu NATO w Warszawie przyniosła Polsce pozytywne skutki w postaci podniesienia poziomu bezpieczeństwa i wzmocnienia pozycji kraju.

Wicepremier Mateusz Morawiecki oznajmił, że wszystko, czego dotąd dokonał rząd PiS, udało się zrobić bez podnoszenia podatków. Zaznaczył, że nowy model gospodarczy daje dobre rezultaty, a dzięki niemu odbudowywana jest suwerenna polityka gospodarcza.
 
„Pokazaliśmy, że można walczyć o swoje prawa. Jesteśmy rządem, który chce budować polski kapitał i polską własność. Mam poczucie, że żyjemy w kraju, który nareszcie dba o swoich obywateli” – podsumował wicepremier Morawiecki.
 

powrót do góry

08.08.2017

Polska oficjalnym kandydatem do nowej siedziby EBA i EMA

Po planowanym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w 2019 roku, zarówno Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA), jak i Europejska Agencja Leków (EMA) będą musiały zmienić swoją dotychczasową siedzibę. Polska złożyła ofertę dotyczącą przeniesienia siedzib unijnych agencji z Londynu do Warszawy.
08.08.2017

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: „Chcemy, aby życie publiczne wróciło do normy”

„Musimy iść razem do przodu. Radykalna reforma wymiaru sprawiedliwości musi zostać przeprowadzona. Zakres bezprawia, który panuje w sądownictwie jest ogromny i należy z tym skończyć – oświadczył Prezes PiS Jarosław Kaczyński w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.
21.07.2017

„NA PIERWSZYM MIEJSCU POWINIEN BYĆ PACJENT” – BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZIE DLA SE

„Szpitale mogą ulec pokusie, jakiej dziś ulegają niektóre gabinety. Że pacjentowi da się wybór: albo czeka pan w kolejce, albo przyjdzie dziś po 16.00. Ale wtedy musi pan zapłacić. Jednak w przypadku leczenia szpitalnego takie dzielenie nie powinno mieć miejsca” – tak Bolesław Piecha komentuje w najnowszym wywiadzie dla portalu „Super Express” pomysł ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła dotyczący płatnego leczenia w szpitalach.