Aktualności

11.07.2017

PREZES PIS JAROSŁAW KACZYŃSKI: JEST W NAS WIARA W PRZYSZŁOŚĆ I W POLSKĘ

W sobotę, 1 lipca odbył się V Kongres Programowy Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze. Prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński w swoim uroczystym wystąpieniu podsumował działania rządu, podkreślając że PiS było, jest i będzie partią wolności.
„Przywracamy Polakom wybór, bo to między innymi możliwość wyboru oznacza wolność. W przeciwieństwie do naszych poprzedników, nie zamierzamy nikomu jej ograniczać – powiedział prezes Kaczyński. „Hasło Polska jest jedna oddaje istotę naszej partii. Dążymy do tego, by Polacy mieli równe szanse, dlatego zmiany, które chcemy przeprowadzić, mają kilka aspektów” – stwierdził.
 
Zdaniem przewodniczącego partii rządzącej obecna polityka zagraniczna opiera się na dwóch filarach: NATO i UE. Organizacja szczytu NATO w Warszawie przyniosła Polsce pozytywne skutki w postaci podniesienia poziomu bezpieczeństwa i wzmocnienia pozycji kraju.

Wicepremier Mateusz Morawiecki oznajmił, że wszystko, czego dotąd dokonał rząd PiS, udało się zrobić bez podnoszenia podatków. Zaznaczył, że nowy model gospodarczy daje dobre rezultaty, a dzięki niemu odbudowywana jest suwerenna polityka gospodarcza.
 
„Pokazaliśmy, że można walczyć o swoje prawa. Jesteśmy rządem, który chce budować polski kapitał i polską własność. Mam poczucie, że żyjemy w kraju, który nareszcie dba o swoich obywateli” – podsumował wicepremier Morawiecki.
 

powrót do góry

13.10.2017

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: ZMIANY POTRZEBUJĄ CZASU

„Reforma zdrowia i wprowadzenie zmian w szkołach to bardzo trudny do zrealizowania postulat i w pełni zdaję sobie sprawę, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Nie zmienia to faktu, że wprowadzane przez rząd zmiany są konieczne i niezbędne” – mówi Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w rozmowie z „Super Expressem” na temat reformy opieki zdrowotnej w szkole.
13.10.2017

PAŹDZIERNIKOWA SESJA PLENARNA – PODSUMOWANIE

Podczas październikowej sesji plenarnej posłowie skrytykowali brak wystarczających postępów w negocjacjach w sprawie Brexitu. Poruszyli również temat najnowszych wydarzeń w Katalonii oraz wezwali w rezolucji do zaostrzenia środków mających na celu walkę z atakami cybernetycznymi.
07.10.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: IM LEPSZE SONDAŻE, TYM WIĘCEJ PRACY

„Im mamy lepsze sondaże, uważam, że powinniśmy więcej pracować. Polacy doceniają, że Rząd PiS jest konsekwentny, że nie wycofuje się z trudnych decyzji, realizuje obietnice, mimo że jesteśmy atakowani” – oświadczyła Premier Beata Szydło w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.