Aktualności

11.07.2017

PREZES PIS JAROSŁAW KACZYŃSKI: JEST W NAS WIARA W PRZYSZŁOŚĆ I W POLSKĘ

W sobotę, 1 lipca odbył się V Kongres Programowy Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze. Prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński w swoim uroczystym wystąpieniu podsumował działania rządu, podkreślając że PiS było, jest i będzie partią wolności.
„Przywracamy Polakom wybór, bo to między innymi możliwość wyboru oznacza wolność. W przeciwieństwie do naszych poprzedników, nie zamierzamy nikomu jej ograniczać – powiedział prezes Kaczyński. „Hasło Polska jest jedna oddaje istotę naszej partii. Dążymy do tego, by Polacy mieli równe szanse, dlatego zmiany, które chcemy przeprowadzić, mają kilka aspektów” – stwierdził.
 
Zdaniem przewodniczącego partii rządzącej obecna polityka zagraniczna opiera się na dwóch filarach: NATO i UE. Organizacja szczytu NATO w Warszawie przyniosła Polsce pozytywne skutki w postaci podniesienia poziomu bezpieczeństwa i wzmocnienia pozycji kraju.

Wicepremier Mateusz Morawiecki oznajmił, że wszystko, czego dotąd dokonał rząd PiS, udało się zrobić bez podnoszenia podatków. Zaznaczył, że nowy model gospodarczy daje dobre rezultaty, a dzięki niemu odbudowywana jest suwerenna polityka gospodarcza.
 
„Pokazaliśmy, że można walczyć o swoje prawa. Jesteśmy rządem, który chce budować polski kapitał i polską własność. Mam poczucie, że żyjemy w kraju, który nareszcie dba o swoich obywateli” – podsumował wicepremier Morawiecki.
 

powrót do góry

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.
16.03.2018

KONFERENCJA „NIEPODLEGLOŚĆ CYFROWA. POLSKA MYŚL TECHNOLOGICZNA…”

2 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod tytułem „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Głos zabrał między innymi Premier Mateusz Morawiecki: „Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności” – powiedział.
14.03.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA WICEPRZEWODNICZĄCYM EUROPARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. PESTYCYDÓW

W poniedziałek, 12 marca, Parlament Europejski dokonał wyboru kierownictwa komisji śledczej ds. unijnej procedury wydawania zezwoleń na dopuszczenie pestycydów do obrotu. Wiceprzewodniczącym komisji został europoseł PiS Bolesław Piecha.