Aktualności

11.07.2017

PREZES PIS JAROSŁAW KACZYŃSKI: JEST W NAS WIARA W PRZYSZŁOŚĆ I W POLSKĘ

W sobotę, 1 lipca odbył się V Kongres Programowy Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze. Prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński w swoim uroczystym wystąpieniu podsumował działania rządu, podkreślając że PiS było, jest i będzie partią wolności.
„Przywracamy Polakom wybór, bo to między innymi możliwość wyboru oznacza wolność. W przeciwieństwie do naszych poprzedników, nie zamierzamy nikomu jej ograniczać – powiedział prezes Kaczyński. „Hasło Polska jest jedna oddaje istotę naszej partii. Dążymy do tego, by Polacy mieli równe szanse, dlatego zmiany, które chcemy przeprowadzić, mają kilka aspektów” – stwierdził.
 
Zdaniem przewodniczącego partii rządzącej obecna polityka zagraniczna opiera się na dwóch filarach: NATO i UE. Organizacja szczytu NATO w Warszawie przyniosła Polsce pozytywne skutki w postaci podniesienia poziomu bezpieczeństwa i wzmocnienia pozycji kraju.

Wicepremier Mateusz Morawiecki oznajmił, że wszystko, czego dotąd dokonał rząd PiS, udało się zrobić bez podnoszenia podatków. Zaznaczył, że nowy model gospodarczy daje dobre rezultaty, a dzięki niemu odbudowywana jest suwerenna polityka gospodarcza.
 
„Pokazaliśmy, że można walczyć o swoje prawa. Jesteśmy rządem, który chce budować polski kapitał i polską własność. Mam poczucie, że żyjemy w kraju, który nareszcie dba o swoich obywateli” – podsumował wicepremier Morawiecki.
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.