Aktualności

11.07.2017

PREZES PIS JAROSŁAW KACZYŃSKI: JEST W NAS WIARA W PRZYSZŁOŚĆ I W POLSKĘ

W sobotę, 1 lipca odbył się V Kongres Programowy Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze. Prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński w swoim uroczystym wystąpieniu podsumował działania rządu, podkreślając że PiS było, jest i będzie partią wolności.
„Przywracamy Polakom wybór, bo to między innymi możliwość wyboru oznacza wolność. W przeciwieństwie do naszych poprzedników, nie zamierzamy nikomu jej ograniczać – powiedział prezes Kaczyński. „Hasło Polska jest jedna oddaje istotę naszej partii. Dążymy do tego, by Polacy mieli równe szanse, dlatego zmiany, które chcemy przeprowadzić, mają kilka aspektów” – stwierdził.
 
Zdaniem przewodniczącego partii rządzącej obecna polityka zagraniczna opiera się na dwóch filarach: NATO i UE. Organizacja szczytu NATO w Warszawie przyniosła Polsce pozytywne skutki w postaci podniesienia poziomu bezpieczeństwa i wzmocnienia pozycji kraju.

Wicepremier Mateusz Morawiecki oznajmił, że wszystko, czego dotąd dokonał rząd PiS, udało się zrobić bez podnoszenia podatków. Zaznaczył, że nowy model gospodarczy daje dobre rezultaty, a dzięki niemu odbudowywana jest suwerenna polityka gospodarcza.
 
„Pokazaliśmy, że można walczyć o swoje prawa. Jesteśmy rządem, który chce budować polski kapitał i polską własność. Mam poczucie, że żyjemy w kraju, który nareszcie dba o swoich obywateli” – podsumował wicepremier Morawiecki.
 

powrót do góry

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
29.11.2017

Bolesław Piecha w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja

W rozmowie z redaktorem programu „Z Parlamentu Europejskiego” Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha komentuje aktualne wydarzenia dotyczące Unii Europejskiej, takie jak negocjacje z Wielką Brytanią po Brexicie czy decyzja o przeniesieniu Europejskiej Agencji Leków do stolicy Holandii.
22.11.2017

KAJ MIKOŁAJ FEDRUJE, TAM BASIA RYCHTUJE – ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z POSŁEM DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO BOLESŁAWEM PIECHĄ

6 grudnia na rybnickim rynku odbędzie się wydarzenie „Śląskie pod choinką. Świąteczne spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Bolesławem Piechą”.