Aktualności

03.07.2017

ZA NAMI KOLEJNA WYCIECZKA STUDYJNA DO PE W BRUKSELI

Dobiegła końca kolejna wycieczka studyjna do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli! Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha.
 
W dniach 25-29 czerwca bieżącego roku z inicjatywy europosła Bolesława Piechy odbyła się wycieczka studyjna po Parlamencie Europejskim. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić najważniejsze zabytki Brukseli, Gandawy i Brugii.
 
„Mam nadzieję, że uczestnicy wycieczki podzielają moją satysfakcję i pozytywne wrażenia z jej przebiegu, a nasze spotkanie w Parlamencie Europejskim, wraz ze zgromadzonymi w podróży emocjami i doświadczeniami, pozostaną w pamięci nas wszystkich na długo. Dziękuję i liczę na kolejne wspólne inicjatywy w przyszłości” – podsumował europoseł Bolesław Piecha.
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.