Aktualności

26.06.2017

PODPISALIŚMY MEMORANDUM W SPRAWIE BALTIC PIPE

„Polskę i Danię łączą ożywione relacje gospodarcze, ale chcemy, aby były one jeszcze silniejsze. Baltic Pipe to bardzo ważna inwestycja związana z poprawą bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale też całego naszego regionu - powiedziała Premier Beata Szydło podczas wizyty w Kopenhadze.

Rozmowy z Premierem Danii Larsem Rasmussenem dotyczyć będą zagadnień ważnych dla obydwu państw, m.in. kwestii gospodarczych. „Z Danią łączą nas także sprawy bezpieczeństwa i wspólne cele, jakie stawiamy sobie jako członkowie NATO” – oznajmiła Premier Beata Szydło.

Jak podkreślił Wiceminister Spraw Zagranicznych Konrad Szymański, projekty, które dają nowe źródła dostaw gazu, otwierają możliwości budowy konkurencyjnego rynku. „Dzisiejszy dokument wytyczy drogę do podpisania umowy międzyrządowej. Projekt Baltic Pipe jest praktyczną realizacją zamierzeń i deklaracji europejskich” – stwierdził Wiceminister Szymański.
 

powrót do góry

13.10.2017

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZE DLA SE: ZMIANY POTRZEBUJĄ CZASU

„Reforma zdrowia i wprowadzenie zmian w szkołach to bardzo trudny do zrealizowania postulat i w pełni zdaję sobie sprawę, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Nie zmienia to faktu, że wprowadzane przez rząd zmiany są konieczne i niezbędne” – mówi Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, w rozmowie z „Super Expressem” na temat reformy opieki zdrowotnej w szkole.
13.10.2017

PAŹDZIERNIKOWA SESJA PLENARNA – PODSUMOWANIE

Podczas październikowej sesji plenarnej posłowie skrytykowali brak wystarczających postępów w negocjacjach w sprawie Brexitu. Poruszyli również temat najnowszych wydarzeń w Katalonii oraz wezwali w rezolucji do zaostrzenia środków mających na celu walkę z atakami cybernetycznymi.
07.10.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: IM LEPSZE SONDAŻE, TYM WIĘCEJ PRACY

„Im mamy lepsze sondaże, uważam, że powinniśmy więcej pracować. Polacy doceniają, że Rząd PiS jest konsekwentny, że nie wycofuje się z trudnych decyzji, realizuje obietnice, mimo że jesteśmy atakowani” – oświadczyła Premier Beata Szydło w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.