Aktualności

26.06.2017

PODPISALIŚMY MEMORANDUM W SPRAWIE BALTIC PIPE

„Polskę i Danię łączą ożywione relacje gospodarcze, ale chcemy, aby były one jeszcze silniejsze. Baltic Pipe to bardzo ważna inwestycja związana z poprawą bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale też całego naszego regionu - powiedziała Premier Beata Szydło podczas wizyty w Kopenhadze.

Rozmowy z Premierem Danii Larsem Rasmussenem dotyczyć będą zagadnień ważnych dla obydwu państw, m.in. kwestii gospodarczych. „Z Danią łączą nas także sprawy bezpieczeństwa i wspólne cele, jakie stawiamy sobie jako członkowie NATO” – oznajmiła Premier Beata Szydło.

Jak podkreślił Wiceminister Spraw Zagranicznych Konrad Szymański, projekty, które dają nowe źródła dostaw gazu, otwierają możliwości budowy konkurencyjnego rynku. „Dzisiejszy dokument wytyczy drogę do podpisania umowy międzyrządowej. Projekt Baltic Pipe jest praktyczną realizacją zamierzeń i deklaracji europejskich” – stwierdził Wiceminister Szymański.
 

powrót do góry

12.07.2018

Mateusz Morawiecki: Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego

– Czechy i Polska mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Jesteśmy zgodni m.in. w takich kwestiach jak fundusze unijne i migracja – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z szefem czeskiego rządu Andrejem Babiszem.
12.07.2018

Do lekarza bez kolejki. Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać poza kolejnością z leczenia w szpitalach, poradniach specjalistycznych, a także z usług farmaceutycznych w aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna jest także rehabilitacja.
11.07.2018

Wymiana poglądów z Beate Hartinger-Klein

We wtorek, 10 lipca odbyło się posiedzenie Komisji ENVI (Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności). Jednym z jego głównych punktów była wymiana poglądów z udziałem Beate Hartinger-Klein, austriacką minister pracy, spraw społecznych, zdrowia i ochrony konsumentów. Pytania zadawał między innymi europoseł Bolesław Piecha.