Aktualności

26.06.2017

PODPISALIŚMY MEMORANDUM W SPRAWIE BALTIC PIPE

„Polskę i Danię łączą ożywione relacje gospodarcze, ale chcemy, aby były one jeszcze silniejsze. Baltic Pipe to bardzo ważna inwestycja związana z poprawą bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale też całego naszego regionu - powiedziała Premier Beata Szydło podczas wizyty w Kopenhadze.

Rozmowy z Premierem Danii Larsem Rasmussenem dotyczyć będą zagadnień ważnych dla obydwu państw, m.in. kwestii gospodarczych. „Z Danią łączą nas także sprawy bezpieczeństwa i wspólne cele, jakie stawiamy sobie jako członkowie NATO” – oznajmiła Premier Beata Szydło.

Jak podkreślił Wiceminister Spraw Zagranicznych Konrad Szymański, projekty, które dają nowe źródła dostaw gazu, otwierają możliwości budowy konkurencyjnego rynku. „Dzisiejszy dokument wytyczy drogę do podpisania umowy międzyrządowej. Projekt Baltic Pipe jest praktyczną realizacją zamierzeń i deklaracji europejskich” – stwierdził Wiceminister Szymański.
 

powrót do góry

08.12.2017

MIKOŁAJ-GÓRNIK NA RYBNICKIM RYNKU, CZYLI ŚWIĘTA ZE ŚLĄSKIM AKCENTEM

Sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem, występ Górniczej Orkiestry Dętej, konkursy ze świątecznymi nagrodami, a na koniec śląski piernik i rozgrzewająca herbata dla wszystkich – tak Rybnik z inicjatywy posła do PE Bolesława Piechy świętował tegoroczną Barbórkę i Mikołajki.
29.11.2017

Bolesław Piecha w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja

W rozmowie z redaktorem programu „Z Parlamentu Europejskiego” Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha komentuje aktualne wydarzenia dotyczące Unii Europejskiej, takie jak negocjacje z Wielką Brytanią po Brexicie czy decyzja o przeniesieniu Europejskiej Agencji Leków do stolicy Holandii.
22.11.2017

KAJ MIKOŁAJ FEDRUJE, TAM BASIA RYCHTUJE – ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z POSŁEM DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO BOLESŁAWEM PIECHĄ

6 grudnia na rybnickim rynku odbędzie się wydarzenie „Śląskie pod choinką. Świąteczne spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Bolesławem Piechą”.