Aktualności

26.06.2017

PODPISALIŚMY MEMORANDUM W SPRAWIE BALTIC PIPE

„Polskę i Danię łączą ożywione relacje gospodarcze, ale chcemy, aby były one jeszcze silniejsze. Baltic Pipe to bardzo ważna inwestycja związana z poprawą bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale też całego naszego regionu - powiedziała Premier Beata Szydło podczas wizyty w Kopenhadze.

Rozmowy z Premierem Danii Larsem Rasmussenem dotyczyć będą zagadnień ważnych dla obydwu państw, m.in. kwestii gospodarczych. „Z Danią łączą nas także sprawy bezpieczeństwa i wspólne cele, jakie stawiamy sobie jako członkowie NATO” – oznajmiła Premier Beata Szydło.

Jak podkreślił Wiceminister Spraw Zagranicznych Konrad Szymański, projekty, które dają nowe źródła dostaw gazu, otwierają możliwości budowy konkurencyjnego rynku. „Dzisiejszy dokument wytyczy drogę do podpisania umowy międzyrządowej. Projekt Baltic Pipe jest praktyczną realizacją zamierzeń i deklaracji europejskich” – stwierdził Wiceminister Szymański.
 

powrót do góry

20.03.2018

POSEŁ PIS BOLESŁAW PIECHA GOŚCIEM W PROGRAMIE „ROZMOWA DNIA” RADIA PIEKARY

„Wizerunek Polski w Europie nadszarpnięty jest silną polityką polskiego rządu, nastawioną na niezależność i budowanie pozycji. Europie to się nie podoba” – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, który był gościem we wczorajszym programie „Rozmowa Dnia” Radia Piekary.
16.03.2018

KONFERENCJA „NIEPODLEGLOŚĆ CYFROWA. POLSKA MYŚL TECHNOLOGICZNA…”

2 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod tytułem „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu”. Głos zabrał między innymi Premier Mateusz Morawiecki: „Trzeba wierzyć w sukces, człowieka i naszą Ojczyznę. Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, gdy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności” – powiedział.
14.03.2018

POSEŁ BOLESŁAW PIECHA WICEPRZEWODNICZĄCYM EUROPARLAMENTARNEJ KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. PESTYCYDÓW

W poniedziałek, 12 marca, Parlament Europejski dokonał wyboru kierownictwa komisji śledczej ds. unijnej procedury wydawania zezwoleń na dopuszczenie pestycydów do obrotu. Wiceprzewodniczącym komisji został europoseł PiS Bolesław Piecha.