Aktualności

26.06.2017

PODPISALIŚMY MEMORANDUM W SPRAWIE BALTIC PIPE

„Polskę i Danię łączą ożywione relacje gospodarcze, ale chcemy, aby były one jeszcze silniejsze. Baltic Pipe to bardzo ważna inwestycja związana z poprawą bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale też całego naszego regionu - powiedziała Premier Beata Szydło podczas wizyty w Kopenhadze.

Rozmowy z Premierem Danii Larsem Rasmussenem dotyczyć będą zagadnień ważnych dla obydwu państw, m.in. kwestii gospodarczych. „Z Danią łączą nas także sprawy bezpieczeństwa i wspólne cele, jakie stawiamy sobie jako członkowie NATO” – oznajmiła Premier Beata Szydło.

Jak podkreślił Wiceminister Spraw Zagranicznych Konrad Szymański, projekty, które dają nowe źródła dostaw gazu, otwierają możliwości budowy konkurencyjnego rynku. „Dzisiejszy dokument wytyczy drogę do podpisania umowy międzyrządowej. Projekt Baltic Pipe jest praktyczną realizacją zamierzeń i deklaracji europejskich” – stwierdził Wiceminister Szymański.
 

powrót do góry

08.08.2017

Polska oficjalnym kandydatem do nowej siedziby EBA i EMA

Po planowanym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w 2019 roku, zarówno Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA), jak i Europejska Agencja Leków (EMA) będą musiały zmienić swoją dotychczasową siedzibę. Polska złożyła ofertę dotyczącą przeniesienia siedzib unijnych agencji z Londynu do Warszawy.
08.08.2017

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: „Chcemy, aby życie publiczne wróciło do normy”

„Musimy iść razem do przodu. Radykalna reforma wymiaru sprawiedliwości musi zostać przeprowadzona. Zakres bezprawia, który panuje w sądownictwie jest ogromny i należy z tym skończyć – oświadczył Prezes PiS Jarosław Kaczyński w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.
21.07.2017

„NA PIERWSZYM MIEJSCU POWINIEN BYĆ PACJENT” – BOLESŁAW PIECHA W WYWIADZIE DLA SE

„Szpitale mogą ulec pokusie, jakiej dziś ulegają niektóre gabinety. Że pacjentowi da się wybór: albo czeka pan w kolejce, albo przyjdzie dziś po 16.00. Ale wtedy musi pan zapłacić. Jednak w przypadku leczenia szpitalnego takie dzielenie nie powinno mieć miejsca” – tak Bolesław Piecha komentuje w najnowszym wywiadzie dla portalu „Super Express” pomysł ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła dotyczący płatnego leczenia w szpitalach.