Aktualności

27.01.2015

Mysłowickie spotkanie z europosłem Bolesławem Piechą

Już 30 stycznia 2015 roku, o godzinie 17:00, w Katolickim Domu Ludowym w Mysłowicach, na rogu placu Mieroszewskich i ul. H. Kołłątaja odbędzie się spotkanie pt. „Zapaść Polskiej Służby Zdrowia”. W wydarzeniu weźmie udział deputowany do Parlamentu Europejskiego i były minister zdrowia w rządzie Prawa i Sprawiedliwości – Bolesław Piecha. Na spotkanie zapraszają: Prawo i Sprawiedliwość w Mysłowicach, Klub „Gazety Polskiej” w Mysłowicach, a także kandydujący do Senatu RP – Czesław Ryszka.

 

 

 

 

 

 


powrót do góry

23.04.2018

DENTOBUSY – I CO JESZCZE? USTAWA O OPIECE ZDROWOTNEJ NAD UCZNIAMI

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło prace nad przygotowaniem ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Już wkrótce polskie szkoły będą mogły liczyć na zdecydowanie lepsze warunki organizacyjne do realizacji opieki zdrowotnej. Jakie jeszcze zmiany, oprócz zapowiadanych od dawna dentobusów, wprowadzi polski resort zdrowia?
23.04.2018

PE: „ZBYT WIELU RODZICÓW UCHYLA SIĘ OD SZCZEPIEŃ, A WIELE CHORÓB ZAKAŹNYCH POWRACA NA NOWO”

Trzykrotnie więcej przypadków zachorowań na odrę w skali roku – alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują konsekwencje coraz powszechniejszej praktyki uchylania się od obowiązku szczepień. Zaniepokojeni sytuacją europosłowie wzywają m.in. do walki z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w sieci.
18.04.2018

SZPITAL MIEJSKI W ZABRZU OTRZYMA DOFINANSOWANIE: POWSTANIE ODDZIAŁ RATUNKOWY I LĄDOWISKO DLA ŚMIGŁOWCÓW

Dzięki blisko 8,5 mln złotych z funduszy europejskich pacjenci Szpitala Miejskiego w Zabrzu otrzymają dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego.