Aktualności

08.01.2015

Uczczenie pamięci ofiar zamachu w Paryżu

Posłowie i pracownicy Parlamentu Europejskiego uczcili minutą ciszy pamięć ofiar zamachu terrorystycznego, którego dokonano 7 stycznia w siedzibie tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo” w Paryżu. Zarówno przewodniczący PE Martin Schulz, jak i przedstawiciele instytucji przed głównym wejściem brukselskiego budynku oddali cześć 12 ofiarom ataku. Ich rodzinom eurodeputowani przesłali kondolencje, aflagi, francuska oraz Unii Europejskiej, zostały opuszczone do połowy masztu.

Posłowie potępili paryski atak na dziennikarzy i wolną prasę, podkreślając, że wolność wypowiedzi jako jeden z podstawowych fundamentów państw demokratycznych jest wartością, o którą powinny nieustannie zabiegać wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej.


powrót do góry

16.02.2018

STAŁO SIĘ. DŁUGO WYCZEKIWANE POROZUMIENIE MINISTERSTWA ZDROWIA Z LEKARZAMI REZYDENTAMI

Seria konsultacji i spotkań Ministerstwa Zdrowia z lekarzami rezydentami w końcu przynosi oczekiwane rezultaty. Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski wypracował porozumienie, na którym zyskają pacjenci i cały system opieki zdrowotnej w Polsce.
05.02.2018

ORĘDZIE DO POLAKÓW PREMIERA MORAWIECKIEGO

„Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Śmierć i cierpienie w niemieckich, nazistowskich obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków oraz wielu innych narodów” – powiedział Premier Mateusz Morawiecki w orędziu do Polaków.
05.02.2018

ROLA SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH W PROFILAKTYCE CHORÓB ZAKAŹNYCH – APEL DO KOMISJI EUROPEJSKIEJ

Odejście od szczepień ochronnych spowodowało wyraźny wzrost zachorowań w Europie na groźne choroby zakaźne. Jedną z nich jest odra, nierzadko prowadząca do wirusowego zapalenia mózgu i śmierci dzieci. Były wiceminister zdrowia i poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha kieruje apel do Komisji Europejskiej o zainicjowanie walki ze śmiercionośnym zjawiskiem.