Aktualności

08.01.2015

Uczczenie pamięci ofiar zamachu w Paryżu

Posłowie i pracownicy Parlamentu Europejskiego uczcili minutą ciszy pamięć ofiar zamachu terrorystycznego, którego dokonano 7 stycznia w siedzibie tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo” w Paryżu. Zarówno przewodniczący PE Martin Schulz, jak i przedstawiciele instytucji przed głównym wejściem brukselskiego budynku oddali cześć 12 ofiarom ataku. Ich rodzinom eurodeputowani przesłali kondolencje, aflagi, francuska oraz Unii Europejskiej, zostały opuszczone do połowy masztu.

Posłowie potępili paryski atak na dziennikarzy i wolną prasę, podkreślając, że wolność wypowiedzi jako jeden z podstawowych fundamentów państw demokratycznych jest wartością, o którą powinny nieustannie zabiegać wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej.


powrót do góry

18.05.2018

Historia szpitala w Orzepowicach – wspomnienia pierwszych pracowników

Szpital budowano blisko 25 lat. Przenoszenie oddziałów rozproszonych po całym mieście do złudzenia przypominało akcję ewakuacyjną, wspieraną przez policję, straż pożarną i miejską. Mówiono, że szpital powstał na potrzeby wojska. O tym, jak wyglądały początki szpitala w Rybniku, opowiadają m.in. Tomasz Zejer – ordynator oddziału ortopedii oraz Bolesław Piecha – pierwszy dyrektor szpitala.
17.05.2018

Kopalnia Zofiówka: Ekstremalna akcja ratownicza dobiegła końca

"Po jedenastu dobach akcji ratowniczej prowadzonej w ekstremalnie trudnych warunkach, dzisiejsze nocy zastępom ratowników udało się zidentyfikować i przetransportować na górę ciało ostatniego zaginionego górnika. To ogromna tragedia dla nas wszystkich; tragedia, która pochłonęła życie pięciu górników" - powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Daniel Ozon prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
15.05.2018

RENTA SOCJALNA BĘDZIE WYŻSZA – SEJM WPROWADZA NOWĄ USTAWĘ

Wraz z początkiem września zmieni się wartość renty socjalnej. Kwota 865,03 zł urośnie do 1029,80 zł. Wprowadzona przez Sejm nowelizacja to odpowiedź na protesty rodziców oraz opiekunów osób niepełnosprawnych, trwające od 18 kwietnia b.r.