Aktualności

08.01.2015

Bolesław Piecha o sytuacji w służbie zdrowia

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami eskalacji konfliktu na linii minister zdrowia – Porozumienie Zielonogórskie. Negocjacje pomiędzy ministerstwem i lekarzami dotyczyły między innymi powrotu specjalistów do pracy, pakietu onkologicznego, funduszy przeznaczonych na Podstawową Opiekę Zdrowotną czy wysokości kwoty, umożliwiającej lekarzom leczenie jednego pacjenta. W wyniku braku porozumienia od 1 stycznia nie funkcjonowało kilkanaście procent placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Lekarze PZ zamknęli gabinety, protestując tym samym przeciw ustaleniom MZ odnośnie do warunków umów. Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha jako lekarz
i parlamentarzysta działający w resorcie zdrowia w minionych dniach wielokrotnie wypowiadał się w mediach  na temat negocjacji lekarzy i przedstawicieli ministerstwa.

 

Bolesław Piecha: ktoś agresywnie nastawiony do lekarzy nie powinien kierować służbą zdrowia

Zobacz wypowiedź w programie Dziś Wieczorem w TVP Info.

 

Konflikt w służbie zdrowia

Posłuchaj wypowiedzi dla Radia Maryja

 

Bolesław Piecha o konflikcie Arłukowicza z lekarzami: Sytuacja bardzo groźna dla pacjentów

Posłuchaj wypowiedzi w programie Republika na Żywo w TV Republika

 

Konieczna dymisja Arłukowicza!

Przeczytaj wypowiedź dla portalu niezalezna.pl


powrót do góry

16.02.2018

STAŁO SIĘ. DŁUGO WYCZEKIWANE POROZUMIENIE MINISTERSTWA ZDROWIA Z LEKARZAMI REZYDENTAMI

Seria konsultacji i spotkań Ministerstwa Zdrowia z lekarzami rezydentami w końcu przynosi oczekiwane rezultaty. Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski wypracował porozumienie, na którym zyskają pacjenci i cały system opieki zdrowotnej w Polsce.
05.02.2018

ORĘDZIE DO POLAKÓW PREMIERA MORAWIECKIEGO

„Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Śmierć i cierpienie w niemieckich, nazistowskich obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków oraz wielu innych narodów” – powiedział Premier Mateusz Morawiecki w orędziu do Polaków.
05.02.2018

ROLA SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH W PROFILAKTYCE CHORÓB ZAKAŹNYCH – APEL DO KOMISJI EUROPEJSKIEJ

Odejście od szczepień ochronnych spowodowało wyraźny wzrost zachorowań w Europie na groźne choroby zakaźne. Jedną z nich jest odra, nierzadko prowadząca do wirusowego zapalenia mózgu i śmierci dzieci. Były wiceminister zdrowia i poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha kieruje apel do Komisji Europejskiej o zainicjowanie walki ze śmiercionośnym zjawiskiem.