Aktualności

08.01.2015

Bolesław Piecha o sytuacji w służbie zdrowia

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami eskalacji konfliktu na linii minister zdrowia – Porozumienie Zielonogórskie. Negocjacje pomiędzy ministerstwem i lekarzami dotyczyły między innymi powrotu specjalistów do pracy, pakietu onkologicznego, funduszy przeznaczonych na Podstawową Opiekę Zdrowotną czy wysokości kwoty, umożliwiającej lekarzom leczenie jednego pacjenta. W wyniku braku porozumienia od 1 stycznia nie funkcjonowało kilkanaście procent placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Lekarze PZ zamknęli gabinety, protestując tym samym przeciw ustaleniom MZ odnośnie do warunków umów. Poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha jako lekarz
i parlamentarzysta działający w resorcie zdrowia w minionych dniach wielokrotnie wypowiadał się w mediach  na temat negocjacji lekarzy i przedstawicieli ministerstwa.

 

Bolesław Piecha: ktoś agresywnie nastawiony do lekarzy nie powinien kierować służbą zdrowia

Zobacz wypowiedź w programie Dziś Wieczorem w TVP Info.

 

Konflikt w służbie zdrowia

Posłuchaj wypowiedzi dla Radia Maryja

 

Bolesław Piecha o konflikcie Arłukowicza z lekarzami: Sytuacja bardzo groźna dla pacjentów

Posłuchaj wypowiedzi w programie Republika na Żywo w TV Republika

 

Konieczna dymisja Arłukowicza!

Przeczytaj wypowiedź dla portalu niezalezna.pl


powrót do góry

18.05.2018

Historia szpitala w Orzepowicach – wspomnienia pierwszych pracowników

Szpital budowano blisko 25 lat. Przenoszenie oddziałów rozproszonych po całym mieście do złudzenia przypominało akcję ewakuacyjną, wspieraną przez policję, straż pożarną i miejską. Mówiono, że szpital powstał na potrzeby wojska. O tym, jak wyglądały początki szpitala w Rybniku, opowiadają m.in. Tomasz Zejer – ordynator oddziału ortopedii oraz Bolesław Piecha – pierwszy dyrektor szpitala.
17.05.2018

Kopalnia Zofiówka: Ekstremalna akcja ratownicza dobiegła końca

"Po jedenastu dobach akcji ratowniczej prowadzonej w ekstremalnie trudnych warunkach, dzisiejsze nocy zastępom ratowników udało się zidentyfikować i przetransportować na górę ciało ostatniego zaginionego górnika. To ogromna tragedia dla nas wszystkich; tragedia, która pochłonęła życie pięciu górników" - powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Daniel Ozon prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
15.05.2018

RENTA SOCJALNA BĘDZIE WYŻSZA – SEJM WPROWADZA NOWĄ USTAWĘ

Wraz z początkiem września zmieni się wartość renty socjalnej. Kwota 865,03 zł urośnie do 1029,80 zł. Wprowadzona przez Sejm nowelizacja to odpowiedź na protesty rodziców oraz opiekunów osób niepełnosprawnych, trwające od 18 kwietnia b.r.